Úvod > Aktuality > Výstava Jakub Schikaneder (1855–1924) je prodloužena až do ledna 2013
schikaneder2.JPG
"> schikaneder2.JPG
Kultura

Výstava Jakub Schikaneder (1855–1924) je prodloužena až do ledna 2013

  • Vydáno16. října 2012
Národní galerie v Praze pro mimořádný zájem návštěvníků prodlužuje výstavu Jakuba Schikanedera až do neděle 13. ledna 2013. Původně měla výstava končit už tento víkend.
Do neděle 14. října 2012 navštívilo výstavu Jakub Schikaneder (1855–1924) ve Valdštejnské jízdárně v Praze přes padesát tisíc osob. S velkým zájmem veřejnosti se setkala nejen výstava samotná, ale také programy lektorského oddělení Národní galerie v Praze, které tuto výstavu doprovázejí.
 
Mimořádným přínosem výstavy pro poznání díla Jakuba Schikanedera je precizně zpracovaná monografie. Výstava Jakub Schikaneder (1855–1924) se stala také příkladem zvyšování návštěvnického komfortu, k němuž Národní galerie v Praze od letošního roku systematicky přistupuje. Zaměřuje se na dětské návštěvníky, ale také na služby handicapovaným spoluobčanům.

Vedle katalogu a tištěného průvodce pro dospělé návštěvníky připravila Národní galerie také Deník Jakuba S., speciální publikaci o díle a době Jakuba Schikanedera (1855–1924) s řadou nápadů a her pro děti. Knihu lze dotvářet, vpisovat do ní, kreslit i lepit.

Dětem je určena také interaktivní počítačová hra, věnovaná životu a dílu Jakuba Schikanedera, kterou zájemci naleznou na speciálních webových stránkách www.schikaneder.cz. Kromě návštěvnických doprovodných programů,  mají návštěvníci k dispozici nejen audioprůvodce, ale poprvé v historii Národní galerie v Praze také unikátního elektronického průvodce ve znakové řeči pro neslyšící.
Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna

Valdštejnská jízdárna byla postavena v roce 1630 jako součást raně barokního paláce Albrechta z Valdštejna. V současnosti Valdštejnská jízdárna slouží jako prestižní výstavní prostor Národní galerie pro konání krátkodobých výstav.

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Expozice Národní galerie Praha – největší sbírka výtvarného umění

Národní galerie Praha je státní organizací, která spravuje největší sbírku výtvarného umění v ČR. Hlavním cílem galerie je shromažďování, evidence, uchovávání, odborně zpracování a vědecký výzkum, ale také vystavování malířských, sochařských a grafických děl domácího i cizího umění.