Úvod > Aktuality > Výlov Bohdanečského rybníka bude letos bez účasti veřejnosti
Výlov Bohdanečského rybníka bude letos bez účasti veřejnosti
"> "> ">
Gurmánská turistika

Výlov Bohdanečského rybníka bude letos bez účasti veřejnosti

Vydáno 26. října 2020
Každý rok na Den vzniku samostatného československého státu se rybníkáři z Lázní Bohdaneč připravují na tradiční výlov Bohdanečského rybníka. Ten proběhne i letos, avšak vzhledem k nákazové situaci způsobené novým koronavirem byli rybáři nuceni slavnostní výlov se stánkovým prodejem občerstvení a rybích specialit zrušit. Jelikož Bohdanečský rybník se musí letos lovit jako každý rok, výlov se bude konat ve středu 28. října 2020. Ryby budou k dostání v podnikové prodejně ryb v sídle firmy.
Výlov Rybniční hospodářství Lázně Bohdaneč se opět chystá k výlovu Bohdanečského rybníka, a to ve středu 28. října 2020. Nicméně prodej živých ryb z rybníka nebude tento rok ve formě stánkového prodeje na hrázi, ale pouze z prodejny ryb v sídle firmy od 8 do 14 hodin. Ta se nachází 1 km od hráze rybníka na adrese Sádka 148, Lázně Bohdaneč, směrem na Neratov a Přelovice, přes mostek Opatovického kanálu je k prodejně příjezd. Zaparkovat můžete přímo v areálu firmy u prodejny nebo na vyznačeném parkovišti.

výlov bohdanečského rybníkaCena za 1 kg kapra I. třídy i výběru z Bohdanečského rybníka bude tento den jednotná, stejná jako v roce 2019, a to 90 Kč/kg. Upozorňujeme, že tento den na prodejně nebude umožněno zpracování ryb z důvodu urychlení prodeje a lepšího dodržení platných karanténních opatření. Bude umožněn pouze prodej živých ryb, které mohou být na přání zákazníka usmrceny. K zakoupení bude kapr, amur, štika, sumec, lín, tolstolobik či candát.

Pokud si chcete čerstvé ryby koupit a zároveň nechat zpracovat, prosíme zastavte se na prodejně v následujících dnech, a to ve čtvrtek a pátek 29. – 30. 10. od 10 do 17 hodin nebo v sobotu 31. 10. od 9 do 12 hodin.
Výlet Bohdanečskem  – od bratranců Veverkových k Bohdanečským rybníkům

Výlet Bohdanečskem – od bratranců Veverkových k Bohdanečským rybníkům

Víte, že nedaleko Pardubic naleznete rodný dům jednoho z vynálezců ruchadla? Při projížďce jižním Bohdanečskem se zastavte v obci Rybitví. 13.4.1796 se zde narodil Václav Veverka, který se se svým bratrancem Václavem zapsal do historie jako vynálezce ruchadla, kterému se dlouho přezdívalo veverče.

Naučná stezka Bohdanečský rybník

Naučná stezka Bohdanečský rybník

Naučná stezka seznamuje na třech větvích trasy s faunou, flórou a přírodními poměry národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka, ležící nedaleko města Lázně Bohdaneč.

Pernštejnská rybniční soustava u Lázní Bohdaneč

Pernštejnská rybniční soustava u Lázní Bohdaneč

Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka představují komplex vodních a mokřadních biotopů, vytvořených kolem jednoho z největších zachovalých rybníků někdejší pernštejnské rybniční soustavy, napájený Opatovickým kanálem.

Bohdanečský rybník a rybník Matka

Bohdanečský rybník a rybník Matka

Národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka se rozprostírá na ploše zhruba 250 hektarů severně od Lázní Bohdaneč. Toto území představuje komplex vodních a mokřadních biotopů vytvořených kolem jednoho z největších existujících rybníků bývalé pernštejnské soustavy.