Úvod > Aktuality > Vychutnejte si vůni medu na Vysočině
Vychutnejte si vůni medu na Vysočině
">
Kultura

Vychutnejte si vůni medu na Vysočině

V Novém Městě na Moravě se bude kontat již 13. ročník tradiční prodejní včelařské výstavy ZO ČSV Nové Město na Moravě s názvem Vůně medu. V nabídce bude opět spousta různých druhů medu, medoviny, medového piva a dalšího medového zboží.
Návštěvníci budou mít možnost obdivovat zdobené perníčky, voskové zboží, vybrat si z nabízené včelařské kosmetiky a léčiv. Včelaři si budou moci zakoupit potřeby pro svoji užitečnou a zajímavou zálibu.

Zkušení včelařští odborníci budou připraveni zodpovědět dotazy i přednést kratší přednášku o včeličkách především pro školní i předškolní mládež. V nabídce samozřejmě nebude chybět ukázka živých včel v proskleném úlu, včely pod mikroskopem, něco z historie včelaření a také včelařská literatura a DVD. Přímo naproti muzeu na opačné straně náměstí lze také navštívit městské arboretum. Doprovodnou akcí je výběr z medového menu v restauraci U Pasáčka.

Výstavu je možné navštívit od 10. do 17. listopadu 2012 ve všední dny od 8 do 17 hod. a o víkendu od 9 do 17 hod.

Zámek Nové Město na Moravě – sídlo Horácké galerie

Zámek Nové Město na Moravě – sídlo Horácké galerie

Renesanční zámek vznikl ve 2. polovině 16. století. Později jej stavebně poznamenaly nové trendy – baroko v 18. století a novorenesance v 19. století. Dnes v budově sídlí Horácká galerie.

Historie lyžování v Novém Městě na Moravě

Historie lyžování v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě, to není jen běžecké lyžování a tradiční zimní závody. Centrum města bylo prohlášeno za městskou památkovou zónu a nabízí několik zajímavých památek a domů k nahlédnutí.