Úvod > Aktuality > Vyberte nejlepší hospůdku Východní Moravy

Vyberte nejlepší hospůdku Východní Moravy

  • Vydáno13. října 2011
Centrála cestovního ruchu Východní Moravy vyhlásila ve spolupráci s informačními centry Valašska Anketu TOP 10 restaurací, hospůdek a kolib Valašska 2011. Hlasování se může zúčastnit kdokoliv a přispět tak k hodnocení stravovacích zařízení v regionu. Součástí ankety je i soutěž o zajímavé ceny.
Cílem ankety je zmapovat kvalitu a nabídku krajových specialit v restauracích, hospůdkách a kolibách na Valašsku a vytvořit originálního Valašského gastroprůvodce. Zařadit do ankety nelze jakoukoliv hospodu, kolibu nebo restauraci. Všechna doporučená zařízení musí splňovat tyto základní předpoklady:
  •  nabídka stálého jídelníčku musí obsahovat minimálně tři jídla typická pro oblast Valašska
  • interiér restaurace musí odpovídat požadavkům hostů na čistotu a krajovou specifičnost

Zúčastnit se hlasování je velmi jednoduché. Provést jej lze prostřednictvím zaslání SMS (cena SMS dle tarifu vašeho operátora) na tel.: 733 161 671 ve tvaru: název restaurace MEZERA místo, kde se restaurace nachází MEZERA a bodové hodnocení, např. 3.

Zařízení lze ohodnotit následující stupnicí:
3 – vynikající, to si nenechám ujít
2 – dalo se to
1 – nikdy více

Z jednoho telefonního čísla je možné poslat pro jednu restauraci pouze jeden hlas! Vyhodnocení ankety bude provedeno v závěru roku 2011 a seznam bude řazen podle počtu nasbíraných bodů. Vítězem loňského prvního ročníku ankety se stala Koliba Kordulka z Rožnova pod Radhoštěm.

Každý, kdo pošle SMS se správnými údaji a jehož tip bude splňovat požadavky na zařazení do ankety, bude v závěru roku 2011 zařazen do slosování o zajímavé ceny. Vylosováno bude 20 účastníků hlasování, kteří obdrží ceny. První cenou je víkendový pobyt (2 noci) s valašskými specialitami na Valašsku pro dvě osoby.

Další aktuality

Velké Karlovice zažijí Noc bílých lanýžů, kuchaři je přivezou přímo z Piemontu

Vzácné bílé lanýže, považované za vrcholnou delikatesu a po kaviáru druhou nejdražší kuchařskou surovinu na světě, budou moci letos opět ochutnat gurmáni na Valašsku. Přímo do italské „lanýžové“ oblasti Piemont se pro ně z Velkých Karlovic vypravili kuchaři hotelů Resortu Valachy. Noc bílých lanýžů, zasvěcená ochutnávce této jedinečné podzemní houby i dalších delikates z Piemontu, nabídne gurmánům 16. listopadu zážitková restaurace Vyhlídka v hotelu Lanterna.
Zlínský kraj | Gurmánská turistika

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm zůstává o svátečním víkendu mimořádně otevřený

Nadcházející prodloužený víkend od 17. do 19. listopadu 2023 nabídne mimořádnou možnost návštěvy areálů Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Vedení muzea rozhodlo vyjít vstříc zájmu návštěvníků, a tak od pátku do neděle budou areály Dřevěného městečka a Valašské dědiny otevřeny, a to vždy od 9 do 16 hodin.
Zlínský kraj | Památky

Vánoční výstava ve Vizovicích láká na tradiční ozdoby i módními trendy

Ve vizovické Galerii Mariette se každoročně od podzimu do Vánoc koná vánoční výstava. Ta letošní potrvá až do 23. prosince 2023 a představuje tradiční ozdoby i módními trendy ve vánoční vázdobě a zdobení stromečků. Jedná se o exkluzivní kolekce skleněných vánočních ozdob vyráběných ručně českými výrobci.
Zlínský kraj | Kultura

Užijte si strašidelný a zábavný Halloween ve zlínské zoo

Přijďte si vychutnat strašidelnou procházku areálem zlínské zoo! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá. Letošní oslava keltského svátku Halloween probíhá ve velkém stylu! Od čtvrtka 26. do neděle 29. října 2023 potrvá speciální program, který pobaví malé i velké návštěvníky. Halloween v Zoo Zlín trvá po celé podzimní prázdniny, ale hlavní program je připraven na sobotu. Návštěvu s menšími dětmi doporučujeme spíše v pátek nebo neděli.
Zlínský kraj | Zážitky

Velké Karlovice lákají na závod Běhej Valachy

Běžeckým závodem Běhej Valachy vyvrcholí v sobotu 21. října 2023 v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích letošní 11. ročník sportovního seriálu DATART Valachy tour. V údolí Léskové u hotelu Galik pořadatelé připravili trasy pro dospělé i děti. O start hlavního závodu se jako host postará přední česká běžecká osobnost: držitelka českého maratonského rekordu Eva Vrabcová Nývltová. Pojďte symbolicky zakončit letošní sezónu do Velkých Karlovic!
Zlínský kraj | Letní sporty

Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně zažije v sobotu 21. října již pětadvacátou Mysliveckou svatohubertskou pouť. Ani letos nebude chybět průvod k obrázku sv. Huberta a troubená mše svatá, kterou v 10:15 hodin celebruje administrátor olomoucké diecéze Mons. Josef Nuzík.
Zlínský kraj | Kultura

Valašský hortikomplex představí úrodu z polí, zahrad a sadů

Letošní „úrodu z polí, zahrad a sadů“ představí Valašské muzeum v přírodě v rámci výstavy Valašský hortikomplex. Ta každoročně prezentuje ovoce, zeleninu, obiloviny a další plodiny. Výstavu si budou moci návštěvníci prohlédnout v prostorách Janíkovy stodoly v Dřevěném městečku od 14. do 22. října 2023. Otevřena bude dle návštěvní doby muzea, tj. od 9:00 do 16:00 hodin mimo pondělí.
Zlínský kraj | Kultura

Démon na vrcholcích hor: příběh beskydského Radegasta a jeho bratra

Jedním z nezaměnitelných symbolů Beskyd je socha Radegasta, slovanského pohanského boha slunce, hojnosti a úrody. Víte ale, kdy a jak se do sedla v polovině cesty z Pusteven na Radhošť dostal? A že stejného Radegasta najdete tam, kde byste ho rozhodně nečekali: v pražské zoologické zahradě?
Zlínský kraj | Příroda