Úvod > Aktuality > Vrchol sezony je tu! V Pardubicích odstartovalo mistrovství světa 2017
Letní sporty

Vrchol sezony je tu! V Pardubicích odstartovalo mistrovství světa 2017

  • Vydáno1. června 2017
Dlouhé měsíce čekání jsou u konce! První červnový den startuje v Pardubicích nesmírně pečlivě připravované mistrovství světa v hokejbalu 2017, ve kterém mezi favority na zisk titulu patří pochopitelně i české výběry. Tahákem pro návštěvníky je ale též bohatý doprovodný program, který přinese po celých deset dní ve fanzóně přímo za arénou zajímavou náplň nejen volného času mezi zápasy!
Obě pardubické haly uvítaly na Mistrovství světa v hokejbale přes 30 hokejbalových týmů z celého světa, které mezi sebou sehrají přibližně 95 utkání. Pro diváky je připravena obří fan zóna na parkovišti u arény a bohatý doprovodný program po celém městě.
 

Zábava uvnitř i venku 

HokejbalFanoušci si mohou užívat po celých deset dní maximální zabavu, jelikož při přípravě byl kladen velký důraz na doprovodný program jak při zápasech, tak hlavně mimo nich. Přímo za Tipsport arénou vyrostla velká fanzóna, kde se nachází několik zajímavých míst. Kromě dvou mobilních hřišť je k dispozici třeba také nafukovací střelnice, fanshop, místa na občerstvení a v neposlední řadě nechybí ani památkový fotokoutek. Největším lákadlem však budou každodenní koncerty ve vstupem zdarma!
 

Fanděte našim týmům

Hokejbal ženyMužský výběr Drahomíra Kadlece a ženský celek Karla Manharta svá utkání odehraje ve velké Tipsport aréně, kde se očekává bouřlivá atmosféra doplněna právě zajímavým doprovodným programem, spojena navíc s moderní kostkou přímo nad hrací plochou. Na tu se dostanou i vzkazy vás, fanoušků, tedy podpora obou českých výběru, kterou budete moci psát vždy den před zápasem po výzvě na facebookové stránce šampionátu.

Celý kolotoč několika zápasů každý den se roztočí již ve čtvrtek 1. června odpoledne, od 17. hodiny je pak na programu velkolepý zahajovací ceremoniál, který by si žádný fanoušek rozhodně neměl nechat ujít! Finálová klání jsou poté na programu v sobotu 10. června.
Zimní stadion Pardubice – hokejové zápasy, veřejné bruslení a krasobruslení

Zimní stadion Pardubice – hokejové zápasy, veřejné bruslení a krasobruslení

Enteria arena je špičkově vybavená multifunkční hala, která patří díky svému zázemí a technickému vybavením nejen k vysokému evropskému nadstandardu, ale je i plně srovnatelná s úrovní nejlepších hal v zámoří. Jedná se o domovský stadion hokejového klubu HC Dynamo.

Další aktuality

V Rudolfově poháru v Kladrubech se utká přes sto spřežení

Od 17. do 21. dubna 2024, se v Kladrubech nad Labem uskuteční 19. ročník Rudolfova poháru – mezinárodních závodů spřežení. Sportovní klání bude probíhat od středy do neděle a sjede se sem 117 zástupců z deseti zemí světa.
Pardubický kraj | Letní sporty

Výlet do Pardubic: na Pardubický zámek od jara do zimy

Zámek Pardubice je sázka na jistotu. Ať už se do Pardubic chystáte na výlet anebo je východočeská metropole pro vás třeba jen zastávkou na daleké cestě, představuje zdejší zámek jeden z bodů, který by rozhodně bylo škoda minout. Památka, ve které sídlí Východočeské muzeum, je otevřna po celý rok denně, kromě pondělí. Připraveny jsou zde pro vás prohlídky i výstavy.
Pardubický kraj | Kultura

Užijte si volný čas v Léčebných lázních Bohdaneč a jejich okolí

Vybíráte si, kam se vydat na léčebný pobyt, wellness víkend anebo se chystáte do Lázní Bohnadeč na komplexní lázeňskou péči? Ať tak, či tak, v Léčebných lázních Bohdaneč se vám bude líbit. Nejen, že o vás bude skvěle postaráno a užijete si unikátní slatinné procedúry, ale můžete se těšit také na krásné okolí, které láká k výletům do přírody. Milovníci zvířat zde mohou pozorovat populáční bohdanečské čápy, kteří mají své hnízdo přímo v srdci lázeňského areálu.
Pardubický kraj | Lázně a wellness

Dolní Morava láká na připravený Trail Park, trasy jsou vhodné pro začátečníky i zkušené bikery

Na Dolní Moravě najdete profesionálně připravený Trail Park. Na 30 kilometrů tras je určených pro malé i velké bikery. A pokud chcete na svých jízdních schopnostech ještě zapracovat, můžete využít některý z kurzů Bajkové školy. Mrkněte se s Kudy z nudy, co nového pro vás v letošní sezoně přichystali.
Pardubický kraj | Letní sporty

Čertoviny: tipy na výlety, kde se natáčela filmová pohádka

Filmová pohádka z roku 2017 režírovaná Zdeňkem Troškou je inspirovaná pošumavskými báchorkami a tvorbou Jana Drdy, Josefa Lady a dalších spisovatelů. Víte, kde se natáčela? Především v Hlinsku si užijete po celý rok čertů ažaž. Pekelný zábavní park Čertovina se stal kulisou pro pohádku Čertoviny.
Pardubický kraj | Zážitky

50 tipů, kam na výlet v okolí Pardubic

Pardubice jsou příjemné zelené město plné parků, provoněné sladkou vůní perníku i pivovarského chmele. Mají co nabídnout milovníkům historie, kultury, sportu i přírody. Dominantou je pardubický zámek, jedna z nejvýznamnějších renesančních památek v České republice. Významnými památkami v blízkém okolí jsou i hrad Kunětická hora a renesanční zámek v Litomyšli, který je památkou UNESCO. Zážitkem pro milovníky koní bude návštěva dostihového závodiště v Pardubicích, i hřebčínů v Kladrubech nad Labem a ve Slatiňanech. Bohdanečský rybník u Lázní Bohdaneč je vzácnou ornitologickou lokalitou a blízká CHKO Železné hory nabízí kromě přírodních krás romantický skanzen Veselý Kopec, zříceniny hradů Oheb a Lichnice i technickou památku, Berlovu vápenku v Třemošnici.
Pardubický kraj | Zážitky

Betlém na Vysočině zve k velikonočním prohlídkám

Od 19. března do 13. dubna 2024 si zájemci mohou přijít prohlédnout památkovou rezervaci Betlém na Vysočině. Výstava Velikonoce na Betlémě připomíná ve zdejších roubenkách tradiční obyčeje a zvyky vztahující se k předvelikonočnímu období i samotným Velikonocům.
Pardubický kraj | Památky

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem zahajuje hlavní návštěvnickou sezónu

Víte, že můžete zavítat do národního hřebčína i o velikonočních svátcích? Nebaví vás už barvit plata vajíček nebo plést pomlázku? Udělejte si výlet do hřebčína v Kladrubech nad Labem nebo do hřebčína ve Slatiňanech! Od 28. března do 1. dubna 2024 se na vás těší starokladrubáci v národním hřebčíně. V Kladrubech vás čeká komentovaná prohlídka stájí a kočárovny s expozicí starokladrubského koně a zámku. Nenechte si ujít také prohlídku lesovny a výstup na rozhlednu, ze které se vám nabídne ojedinělý pohled na hřebčín a jeho okolí. Ve Slatiňanech si užijete komentovanou prohlídku stájí, jejíž součástí je mimo jiné prohlídka kočárovny, historické sedlovny rodu Auerspergů a výcvikového střediska.
Pardubický kraj | Zážitky