ÚvodAktualityVrchol sezony je tu! V Pardubicích odstartovalo mistrovství světa 2017
Letní sporty

Vrchol sezony je tu! V Pardubicích odstartovalo mistrovství světa 2017

  • 1. června 2017
Dlouhé měsíce čekání jsou u konce! První červnový den startuje v Pardubicích nesmírně pečlivě připravované mistrovství světa v hokejbalu 2017, ve kterém mezi favority na zisk titulu patří pochopitelně i české výběry. Tahákem pro návštěvníky je ale též bohatý doprovodný program, který přinese po celých deset dní ve fanzóně přímo za arénou zajímavou náplň nejen volného času mezi zápasy!
Obě pardubické haly uvítaly na Mistrovství světa v hokejbale přes 30 hokejbalových týmů z celého světa, které mezi sebou sehrají přibližně 95 utkání. Pro diváky je připravena obří fan zóna na parkovišti u arény a bohatý doprovodný program po celém městě.
 

Zábava uvnitř i venku 

HokejbalFanoušci si mohou užívat po celých deset dní maximální zabavu, jelikož při přípravě byl kladen velký důraz na doprovodný program jak při zápasech, tak hlavně mimo nich. Přímo za Tipsport arénou vyrostla velká fanzóna, kde se nachází několik zajímavých míst. Kromě dvou mobilních hřišť je k dispozici třeba také nafukovací střelnice, fanshop, místa na občerstvení a v neposlední řadě nechybí ani památkový fotokoutek. Největším lákadlem však budou každodenní koncerty ve vstupem zdarma!
 

Fanděte našim týmům

Hokejbal ženyMužský výběr Drahomíra Kadlece a ženský celek Karla Manharta svá utkání odehraje ve velké Tipsport aréně, kde se očekává bouřlivá atmosféra doplněna právě zajímavým doprovodným programem, spojena navíc s moderní kostkou přímo nad hrací plochou. Na tu se dostanou i vzkazy vás, fanoušků, tedy podpora obou českých výběru, kterou budete moci psát vždy den před zápasem po výzvě na facebookové stránce šampionátu.

Celý kolotoč několika zápasů každý den se roztočí již ve čtvrtek 1. června odpoledne, od 17. hodiny je pak na programu velkolepý zahajovací ceremoniál, který by si žádný fanoušek rozhodně neměl nechat ujít! Finálová klání jsou poté na programu v sobotu 10. června.
Zimní stadion Pardubice – hokejové zápasy, veřejné bruslení a krasobruslení Zimní sporty

Zimní stadion Pardubice – hokejové zápasy, veřejné bruslení a krasobruslení

Enteria arena je špičkově vybavená multifunkční hala, která patří díky svému zázemí a technickému vybavením nejen k vysokému evropskému nadstandardu, ale je i plně srovnatelná s úrovní nejlepších hal v zámoří. Jedná se o domovský stadion hokejového klubu HC Dynamo.

Další aktuality

Hlinecký Betlém představuje v létě šikovné ruce Nositelů tradice

Areál památkové rezervace Betlém v Hlinsku ožívá přes léto programem „Žijící poklady aneb Šikovné ruce Nositelů tradice Pardubického kraje“. Ten je nejen představením zručných mistrů řemesla, kteří předvádějí svůj um každou sobotu v domku čp. 178 hlineckého muzea v přírodě. Přijďte se potěšit pohledem na ukázky výroby košíků, řezbářství, výrobky ze šustí a další řemesla, které pro vás připravilo Muzeum v přírodě Vysočina.
19. červenec 2024 14:00
Památky, Pardubický kraj

Festival Hrady CZ pokračuje na Kunětické hoře

Oblíbený letní kulturní festival Hrady CZ se přesouvá 19. a 20. července 2024 na Kunětickou horu s Danielem Landou, Migem 21, Davidem Kollerem nebo Chinaski, Jelenem či Vypsanou fiXou. Ani letos nechybí VIP kempy Plus, kde se budete cítit skoro jako v hotelu.
19. červenec 2024 11:00
Kultura, Pardubický kraj

Na Veselém kopci bude veselo: chystá se Veselokopecký jarmark

V sobotu 20. a v neděli 21. července se v době od 9:00 do 17:00 v areálu Veselého Kopce u Hlinska uskuteční oblíbený Veselokopecký jarmark. Ten byl jeden z prvních pořadů, které se v areálu před desítkami let poprvé uskutečnil – v letošním roce je to již 39. ročník v 50leté historii muzea. Pozvání k účasti přijali vybraní lidoví výrobci z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice České republiky nebo Nositel Tradice Pardubického kraje.
17. červenec 2024 8:00
Památky, Pardubický kraj

Tajemství Ďáblovy bible: kdy vznikla, kdo ji napsal a kde si ji prohlédnete?

Codex gigas neboli Ďáblova bible, největší ručně psaná kniha na světě, je od července 2024 k vidění v Městském muzeu Žamberk. Přijeďte se podívat do stálé expozice a seznamte se s jedinečným příběhem díla, u jehož zrodu prý stál samotný ďábel. Nejvěrnější maketa Codexu Gigas, jaká kdy byla zhotovena, se stala hlavním exponátem ve zcela novém a moderním prostoru muzea, který připomíná historii žamberských knihařů.
16. červenec 2024 14:00
Kultura, Pardubický kraj

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat v Pardubickém kraji

Písníky s příjemnými plážemi, tiché zatopené lomy na kámen s chladnou vodou, přehrady i populární akvaparky a koupaliště – taková je nabídka oblíbených koupacích míst v Pardubickém kraji. Udělejte si hezký den a vyrazte za slunečními paprsky k vodě!
15. červenec 2024 12:00
Letní sporty, Pardubický kraj

V Pardubicích se sešli nejlepší hráči šachu, deskových her i křížovek

Od 11. do 28. července 2024 hostí Pardubice mezinárodní festival šachu a her. Festival se skládá z několika desítek turnajů v různých hrách – např. šachy, bridž, scrabble, mariáš, piškvorky, poker, sudoku a luštění křížovek. Hlavních šachových turnajů by se mělo zúčastnit zhruba 4 500 hráčů z 43 zemí.
11. červenec 2024 11:00
Zážitky, Pardubický kraj

Král Vladislav Jagellonský bude pasovat rytíře na hradě Kunětická hora

Král Vladislav Jagellonský, cestující z Prahy do Uher, navštíví v neděli 14. 7. 2024 na Kunětické hoře svého rádce, pana Viléma z Pernštejna. V 11:00, 13:30, 15:00 a 16:30 může veřejnost zhlédnout kostýmované výklady vedené formou dialogu dvou historických postav – krále Vladislava Jagellonského a nejvyššího hofmistra Království českého Viléma II. z Pernštejna. Výklady budou spojeny s ceremonií pasování návštěvníků na rytíře.
11. červenec 2024 9:44
Zážitky, Pardubický kraj

Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli jsou opět ve znamení pohody a dobré nálady

Také se vám zdá, že o prázdninách letí čas tak nějak rychleji? V Litomyšli se koná už 26. celoprázdninový festival pohádek a koncertů na Toulovcově náměstí. Prázdniny v Litomyšli jsou nyní opět ve znamení pohádek, folkových koncertů a hlavně dobré nálady. Program pro malé i velké bude probíhat každý pátek od 5. července do 30. srpna 2024.
4. červenec 2024 8:00
Zážitky, Pardubický kraj