Úvod > Aktuality > Juniorský maraton slaví dvacáté narozeniny, Prahu rozeběhne ve středu
Juniorský maraton slaví dvacáté narozeniny, Prahu rozeběhne ve středu
">
Zážitky

Juniorský maraton slaví dvacáté narozeniny, Prahu rozeběhne ve středu

  • Vydáno17. dubna 2016
Semifinálové kolo jubilejního dvacátého ročníku Juniorského maratonu odstartuje v pražské Stromovce již ve středu 20. dubna. Na trati dlouhé 42,195 kilometrů se spolu utkají desetičlenné štafetové týmy středoškoláků z Prahy a Středočeského kraje.

Juniorský maraton je neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy a největší běžecký závod pro studenty středních škol v celé České republice. Třináct semifinálových kol v třinácti krajských městech opět na startovní čáru přivede stovky středoškoláků z celé země.

Na start pražského a středočeského semifinálového kola se postaví rekordní počet týmů.  Na každého běžce čekají dvě kola po Stromovce a úsek o celkové délce 4,2 km. Každé družstvo má deset členů, přičemž minimálně tři z nich musí být dívky. Dohromady tak zdolají celou maratonskou vzdálenost a každý běžec se v cíli může těšit na medaile.
 
Nejrychlejší týmy se mohou těšit na krásné ceny a květnové finále na Volkswagen Maratonu Praha, kde budou startovat po boku nejlepších světových vytrvalců. Všichni finalisté mají od organizátorů hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě zážitku ze závodu jsou pro všechny připraveny účastnická trička a v cíli medaile. Jedni vylosovaní šťastlivci se navíc mohou těšit na zájezd do Bruselu.