Úvod > Aktuality > Víkendový Festival otevřených sklepů představí 34 vinařů a jejich vína
Víkendový Festival otevřených sklepů představí 34 vinařů a jejich vína
">
Gurmánská turistika

Víkendový Festival otevřených sklepů představí 34 vinařů a jejich vína

  • Vydáno29. května 2013
Již tento víkend otevře druhý letošní Festival otevřených sklepů novou vinařskou velkoobec Velké Podlužice. Festival se uskuteční v Moravské Nové Vsi, Prušánkách, Hruškách a Poddvorově a bude první akcí letošního začínajícího léta, kterou chtějí místní vinaři nalákat milovníky vín do svého regionu. I proto vznikl mimo jiné i vinařský spolek Vinaři z Podluží a s nadsázkou právě Velké Podlužice.
vinařství, vínoFestival otevřených sklepů zavítá na Podluží již potřetí v historii a i tentokrát na návštěvníky čekají setkání s vinaři přímo v jejich sklepech. V rámci festivalu s podtitulem Za vinaři na Podluží se představí celkem 34 vinařů, mezi kterými jsou zejména malí a střední vinaři. Ve sklepní vesničce Nechory, čítající na tři stovky sklepů, bude celkem dvanáct místních vinařů. Z domácích nebudou chybět Vinařství Košut, Melchrt, Pšovský, Hnidák, Matušek nebo Stanislav Konečný, který nedávno získal Pohár Agrární komory ČR na Valtických vinných trzích se svým Cuvée Pinot Cab 2011.

Nabídku vín, rozšířenou o zábavu při muzice a dobrém jídle, nabídnou i u Vašíčků v penzionu Nechorka a ve Vinných sklepech u Jeňoura. Vinař a kuchař Jan Ivičič, známý pod značkou Jeňour, zahajuje gurmánské festivalové hody banketem již v pátek večer. V rámci vstupenky získá každý návštěvník kromě degustace všech vzorků a dvou kuponů na odběr lahvovaného vína také bonusový kupon navíc, který věnovali místní vinaři a právě Vinný sklep U Jeňoura. Kupon platí s razítkem restaurace, které návštěvník obdrží při objednání některého z jídel na festivalovém menu.

Ochutnávku speciálních vín nabídne v Moravské Nové Vsi Lubomír Glos, mimo jiné také otec odrůdy Cabernet Moravia. Chybět nebude ani cimbálová muzika, která bude vyhrávat během odpoledne ve sklepní uličce Výmol. Cimbálka i s mužáky bude k poslechu i v Hruškách, kde se do festivalu zapojili například vinaři Tichý, Čapka, Beneš nebo Netopilík. Letos se do akce zapojí i vinařství Krásná hora ze Starého Poddvorova. V Novém Poddvorově se objeví například vinaři Sůkal, Mrkva nebo Hnidák.

Doprovodný festivalový program uspokojí zejména milovníky folklóru. Kromě zmíněných cimbálek bude muzika vyhrávat i ve vinařství Nešpor a Rajský. Na programu bude i sekání sektů – sabrage, v prušáneckém sklepě u Kalužíků, prohlídka sklepní uličky Nechory s průvodcem nebo soutěžní klání „Vytáhni koštéř a vyhrej!“ ve vinařství Františka Trojana.

Po oba dny festivalu budou v Moravské Nové Vsi zastavovat i rychlíky. Jízdenka z vlaku opravňuje při koupi festivalové vstupenky na místě ke slevě 20%. Ve spolupráci s Českými drahami je na nádraží zřízeno i festivalové registrační centrum s výdejem startovních tašek.

Další aktuality

4.10.
2022
Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Znáte všechny zpřístupněné jeskyně ČR?

Jihomoravský kraj | Příroda
29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika