Úvod > Aktuality > Velikonoční víkend na Staroměstském náměstí zpestří folklórní i národopisné soubory
Velikonocní víkend na Staromestském nám. zpestrí pokusy o svetové rekordy
"> Velikonocní víkend na Staromestském nám. zpestrí pokusy o svetové rekordy "> Na pódiu vystoupí Dara Rollins, David Koller ci hudebníci z Chinaski "> V rámci charitativních aktivit se pokusí Jan Kareš o prekonání trí svetových rekordu v poctu shybu
Zážitky

Velikonoční víkend na Staroměstském náměstí zpestří folklórní i národopisné soubory

  • Vydáno16. dubna 2019
Velikonoční tradice ze všech koutů země a zábava pro nejmenší – nejen to přinese oslava největších křesťanských svátků o prodlouženém víkendu do centra Prahy. Na pódiu na Staroměstském náměstí se představí folklórní i národopisné soubory. Chybět nebude animační program pod velikonoční břízou ani typický jídelníček podávaný ve 100% bio kompostovatelném nádobí.

VajíčkaProgram Velikonočních trhů na velkém pódiu Staroměstského náměstí je nabitý už od zeleného čtvrtka. Kromě souborů předvádějících typické zvyky a tradice z různých koutů Čech a Moravy, čekají nejmenší návštěvníky dětské dílny, kde si mohou zkusit pletení pomlázek, malování kraslic, nebo si vyrobit tematickou jarní dekoraci. O Velikonočních svátcích zpestří každý den interaktivní program pod velikonoční břízou. Stejně tak bude možné zazpívat si a zatancovat také na Václavském náměstí.
 
Pondělí velikonoční bude patřit hlavně dětem. Chybět nebude dvouhodinová show s klasickou pomlázkou. Školák Albertík tentokrát zamíří na Velikonoce za babičkou do Prahy, aby ukázal, jak se malují vajíčka, pletou pomlázky a přednášejí velikonoční hodovačky.

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.