Úvod > Aktuality > V sobotu večer se ulicemi Prahy poběží Birell Grand Prix
V sobotu večer se ulicemi Prahy poběží Birell Grand Prix
"> "> "> "> ">
Letní sporty

V sobotu večer se ulicemi Prahy poběží Birell Grand Prix

  • Vydáno6. září 2019
Druhý zářijový víkend se ulice osvětlené večerní Prahy zaplní tisíci běžců a diváků podél trati. Birell Běh na 10 km se na náměstí Republiky rozeběhne v sobotu 7. září 2019 v 19:30 hodin. Závod pro ženy na 5 km oslavuje sílu krásy a ženství. Po něm následující závod na 10 kilometrů spojuje běžce všech výkonnostních úrovní v této rozpustilé a svižné události za kouzelného pražského večera.
Birell Grand PrixNa trasu Birell Grand Prix Praha sedí totéž, co se říkává o Paříži. Totiž, že si o ní můžete myslet cokoliv, a vždycky to bude pravda. Mnohatisícihlavý dav žen i mužů se pohrne z náměstí Republiky ještě za světla.

Na startu nebude chybět Keňan Geoffrey Koech, jehož zdobí třináctý nejlepší výkon všech dob. Ženský závod ozdobí účastí znovu druhá nejlepší žena všech dob na silniční desítce Fancy Chemutai, jež tu v roce 2017 zaběhla rekordní čas 30:06, který dosud nebyl překonán. Evropskou mužskou špičku zastupují Španěl Hamid Ben Daouda či německý mistr a držitel národního rekordu v maratonu Arne Gabius. Z Evropanek se v Praze představí Ukrajinka Darya Mykhailova, prozatím druhá v pořadí seriálu EuroHeroes. Startovní pole celebrit na Birell Grand Prix Praha 2019 zastupuje bývalý světový rekordman v desetiboji a český reprezentant Roman Šebrle, který obvykle rád běhává závody.
 

Letos poběží 11 500 běžců z celého světa

Birell Grand PrixOba závody startují a končí na náměstí Republiky. Pětikilometrový závod určený pouze pro ženy vypukne 7. 9. 2019 v 18:00 hodin, desetikilometrový závod pro obě pohlaví startuje v 19:30 hodin. Závodního dne se letos zúčastní celkem 11 500 běžců ze 71 zemí světa. Nejvíce je zastoupené Slovensko, Německo, Velká Británie, Polsko, Rusko, Itálie, Francie, USA a Japonsko. Součástí závodu je také Marathon Music Festival s kapelami a DJ podél trati.

Nejvíce zahraničních běžců na adidas Běh pro ženy 5 km přijede ze Slovenska, Spojených Států, Ruska, Polska, Velké Británie, Maďarska, Německa, Japonska a Slovinska. Na Birell Běh na 10 km přijede nejvíce lidí ze Slovenska, Velké Británie, Německa, Polska, Ruska, Francie, Japonska, Itálie a USA.