Úvod > Aktuality > Ve Valašském Meziříčí se otevírá zrekonstruované jižní křídlo zámku Žerotínů
Ve Valašském Mezirící se otevírá zrekonstruované jižní krídlo zámku Žerotínu
"> Ve Valašském Mezirící se otevírá zrekonstruované jižní krídlo zámku Žerotínu "> Své nové prostory otevírí zámek ve stredu 29. ríjna 2014 slavnostní vernisáží výstavy Velká válka a Valašskomezirícsko "> Zájemci si mohou projít prízemí i tzv. zámecké patro, kde bude v cervnu príštího roku prezentována stálá expozice
Památky

Ve Valašském Meziříčí se otevírá zrekonstruované jižní křídlo zámku Žerotínů

  • Vydáno29. října 2014
Zrekonstruované jižní křídlo zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí se poprvé otevře veřejnosti, představena bude i barokní kaple. Slavnostní program se uskuteční ve středu 29. října 2014 od 17 hodin. Stane se tak za účasti představitelů města Valašské Meziříčí a řady dalších významných hostů. První akcí, kterou se chce zrekonstruovaný zámek představit lidem, bude výstava věnovaná první světové válce. Na výstavu je vstup zdarma.
Zámek Žerotínů valmezZámek Žerotínů se na konci října představuje v plné kráse. Radnice zde vytvořila Muzejní a galerijní centrum. Své nové prostory otevírí zámek ve středu 29. října 2014 slavnostní vernisáží výstavy Velká válka a Valašskomeziříčsko. Výstavu doplňují historické exponáty – uniformy, zbraně, dioráma vojenského zákopu, výstroj vojáka a jiné.

Slavnostní program v jižním křídle zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí se uskuteční 29. října od 17 hodin. Jeho součástí bude také defilé Klubu vojenské historie Greif na nádvoří zámku a slavnostní salva. Zájemci si mohou projít přízemí i tzv. zámecké patro, kde bude v červnu příštího roku prezentována stálá expozice Muzejního a galerijního centra Reditus Leonina věnovaná rodu Žerotínů. Veřejnost bude mít možnost také navštívit zámeckou kapli, kterou rekonstrukce teprve čeká. Ta se stane součástí stálé expozice Josefa Ignáce Sadlera.
Zámek Žerotínů ve Valašském Meziříčí

Zámek Žerotínů ve Valašském Meziříčí

Barokní zámek je sídlem kulturního zařízení města. V jeho prostorách se nachází Muzejní a galerijní centrum se zámeckou expozicí a dvěma samostatnými galeriemi, divadelní sál, hudební M-Klub a zámecký penzion. Na zadním nádvoří najdeme turistické informační centrum a dvě galerie moderního umění.

Další aktuality