Úvod > Aktuality > V trojské zoo se chystají křtiny prvního stoprocentně pražského slůněte
V trojské zoo se chystají křtiny prvního stoprocentně pražského slůněte
">
Příroda

V trojské zoo se chystají křtiny prvního stoprocentně pražského slůněte

  • Vydáno10. června 2016
V sobotu 11. června zve Zoo Praha srdečně na křtiny prvního „stoprocentně“ pražského slůněte, které se narodilo samici Janitě 5. dubna letošního roku. Křtiny se uskuteční v Údolí slonů od 10:30 za účasti významných hostů z Česka i zahraničí.
Slůně Prahasobotu 11. června se v pražské zoologické zahradě budou konat křtiny prvního "stoprocentně" pražského slůněte. Slavnost se bude odehrávat dopoledne v Údolí slonů za účasti ředitele zoo Miroslava Bobka a významných hostů: ministra zahraničí Srílanské demokratické socialistické republiky, Jeho Excelence Mangaly Samaraweery, ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka, náměstka ministra zahraničních věcí ČR Miloslava Staška, primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové, náměstka primátorky hl. m. Prahy Petra Dolínka a dalších. Kmotrem slůněte bude režisér a herec Jakub Kohák.

Slavnostní program začíná v 10:30 hudebním vystoupením muzikálových herců z divadla Broadway – Kamily Nývltové, Michaely Gemrotové a Marina Vojtka. Hlavní program bude zahájen v 11:00 hodin. Součástí křtin bude bohatý doprovodný program pro děti i dospělé – seznámení s výrobou papíru ze sloního trusu včetně možnosti si ho v rámci zážitkového programu vlastnoručně udělat, vystoupení taneční skupiny Om Dance Akademy, komentovaná setkání u slonů, výroba sloních masek, ochutnávka proslulých cejlonských čajů, prezentace srílanských jídel, soutěže v areálu zoo a mnoho dalšího.

Slůně Praha

Program v Údolí slonů

9:30 – 18:00 doprovodný program v Údolí slonů a ve výrobně papíru ze sloního trusu (začátek Geostezky)
10:30 – hudební vystoupení muzikálových herců z divadla Broadway
11:00 – zahájení hlavního programu křtin za účasti ředitele zoo Miroslava Bobka a významných hostů
11:30 – vlastní křtiny slůněte v pavilonu slonů, které budou přenášeny na velkoplošnou obrazovku
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.