Úvod > Aktuality > V Redutě pokračuje Mezinárodní jazzový festival
Jazzový festival v Praze
"> Jazzový festival v Praze "> Mezinárodní jazzový festival ">
Kultura

V Redutě pokračuje Mezinárodní jazzový festival

  • Vydáno23. října 2013
Až do 7. listopadu můžete navštívit v nejznámějším pražském jazzovém klubu Reduta již 35. ročník Mezinárodního jazzového festivalu.
Jazzový festivalTato kulturní slavnost je vzhledem ke své historii nejstarší v České republice a zároveň patří i k nejstarším v Evropě. Dějištěm probíhajícího festivalu je jazz klub Reduta, který měl již v minulosti tu čest hostit nejvýznamnější jazzové hvězdy a světové státníky. Příkladem může být návštěva Billa Clintona z roku 1994, který také během svého saxofonového sóla okusil jaký je pocit vystupovat v tomto legendárním prostředí.

Během Mezinárodního jazzového festivalu můžete zažít mnoho neobyčejných hudebních lahůdek nejrozmanitějších jazzových stylů. Kromě těch více tradičních se představí i unikátní jazzové projekty, jejichž interpreti kombinují jazz například s klasickou hudbou nebo uměním hudebně ztvárnit obrazové kompozice. Na festivalu se představí jak začínající mladé talenty, tak  ti nejzkušenější jazzmani. 

V pátek 25. října se můžete těšit na zástupce svérázných muzikantů – nejpočetnější čtyřicetičlenný East West European Jazz Orchestra. V sobotu 26. října vyslechnete profesionální jazzband hrající dixielandové a swingové evergreeny Metropolitan Jazz Band.
Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club je již od nepaměti legendárním místem, kde se snoubí skvělá hudba, neotřelá zábava a historie. Brzy po otevření se Reduta stala vyhledávaným podnikem všech milovníků jazzu a je tomu tak dodnes. Přijďte se i Vy nechat okouzlit jedinečnou atmosférou!