Úvod > Aktuality > V plzeňské zoo letos vzniknou nové pavilóny
Pavilón Amazonie vznikne mezi expozicí vlku hrivnatých a indiánskou chýší
"> Pavilón Amazonie vznikne mezi expozicí vlku hrivnatých a indiánskou chýší "> Stavba se stane novým domovem pro drápkaté opicky "> Nad voliérou supu a africkou restaurací Kiboko již nyní roste pavilón stredomorských želv
Příroda

V plzeňské zoo letos vzniknou nové pavilóny

  • Vydáno25. února 2014
Plzeňská zoologicá zahrada do letošního listopadu postaví dva nové pavilóny pro drápkaté opičky z Amazonie a suchozemské středomořské želvy. Pavilóny jsou součástí projektu Stopy člověka v přírodě, kterým chce zoo ukázat interaktivní formou vznik lidské civilizace a postupné ovlivňování přírody člověkem.
Pavilón Amazonie, který vznikne v plzeňské zoo na terase mezi expozicí vlků hřivnatých a indiánskou chýší, bude zaměřen na prales, vodu a působení člověka. Stavba se stane novým domovem pro drápkaté opičky – kosmany, lvíčky a tamaríny, které dočasně bydlí v tropickém pavilónu.

Nad voliérou supů a africkou restaurací Kiboko již nyní roste pavilón středomořských želv. V něm od podzimu najdete známější druhy, jako jsou želvy zelenavé, žlutohnědé, vroubené a čtyřprsté. Tyto želvy se veřejnosti představí vůbec poprvé, protože v současnosti nejsou umístěny v expozičních prostorech.
Zookoutek v plzeňské zoo

Zookoutek v plzeňské zoo

Plzeňská zoologická zahrada láká návštěvníky svým tzv. hladícím koutkem u historického statku Lüftnerka, kde mohou děti přímo v ohradě pohladit malé druhy koz, miniprasátka či koně plemene mini appaloosa.

Statek Lüftnerka – environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka – environmentální centrum v zoologické zahradě Plzeň

Statek Lüftnerka je součástí Zoo v Plzni a slouží jako vzdělávací centrum. Statek Lüftnerka z 19. století nabízí interaktivní expozici domácích zvířat a pro milovníky techniky ukázku více než 400 exponátů zemědělských strojů a nářadí.

Expozice Svět v podzemí v ZOO Plzeň

Expozice Svět v podzemí v ZOO Plzeň

Ačkoliv v zoologických zahradách bývají budovány expozice sklepů nebo noční pavilony, rozsah a charakter plzeňské expozice nemá v ČR ani blízkém okolí obdoby. V bývalém německém krytu generálního štábu protiletecké obrany z roku 1941 zde zpřístupnili prohlídkový okruh, věnovaný životu pod zemí.

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.