Úvod > Aktuality > City Cross Sprint oživí Dolní oblast Vítkovice v Ostravě už poosmé
City Cross Sprint oživí Dolní oblast Vítkovice v Ostravě už poosmé
"> "> "> "> Tretí rocník City Cross Sprintu zakoncí ohnostroj "> Vecerního exhibicního závodu hvezd se zúcastní olympionici Eva Samková, David Svoboda a Vavrinec Hradilek "> Jedním z bodu doprovodného programu bude biková exhibice Petra Krause

City Cross Sprint oživí Dolní oblast Vítkovice v Ostravě už poosmé

Vydáno 13. února 2020 Zážitky
Po roce se opět nejlepší čeští a světoví lyžaři včetně domácích sportovců z dalších sportovních odvětví sjedou do Ostravy, kde se již v sobotu 15. ledna 2020 rozběhne City Cross Sprint. Dějištěm osmého ročníku oblíbeného závodu se opět stane Dolní oblast Vítkovice v Ostravě. Fanoušci mohou těšit nejen na skvělé lyžařské souboje, ve startovní listině nebude chybět bratr dvojnásobného olympijského vítěze Pettera Northuga, Even Northug. V Ostravě se představí také vítěz z roku 2017 Phillip Bellingham z Austrálie nebo Ital Emanuele Becchis, který bude obhajovat loňské stříbro. Závod se pojede i přes letošní nepřízeň počasí.
Technotrasa dolní vítkovicePřestože povětrnostní podmínky přípravám letošního ročníku vůbec nepřejí, povedlo se organizátorům za pomoci blízkých lyžařských areálů v čele se Ski areál Bílá a obcí Bílá, zajistit techniku pro zasněžování a lepší logistiku pro výrobu sněhu. Díky společné kooperaci se závod uskuteční i přes letošní extrémně teplou zimu. I letos se tedy můžete těšit na zábavu, napínavé situace v bojích o první příčky a následných pár dní veřejného běžkování!

City Cross OstravaV areálu bývalých ostravských oceláren mezi aulou Gong a Světem techniky vznikla zasněžená lyžařská trať dlouhá 450 metrů, která pojme až 250 závodníků v kategorii dospělých a dětí. Závod je otevřený pro všechny milovníky bílé stopy, a tak si v půlce února mohou v Ostravě zazávodit desítky amatérských lyžařů a diváci se mohou opět těšit na výkony závodníků z České republiky, ale také Itálie, Norska, Francie, Slovenska a Polska.


Biketrialové exhibice, parašutisté i koncert Monkey Business

City CrossDiváci City Cross Sprintu se nebudou bavit jen u závodní tratě. Kromě závodů totiž bude tradičně připravený i bohatý doprovodný program. Atraktivní podívanou slibuje exhibice nejznámějšího českého biketrialisty pod hlavičkou RedBull Petra Krause, trojnásobného mistra světa a pověstného tím, že se vždycky snažil posouvat hranice svého sportu. Chybět nebude ani laserová biatlonová střelnice, kterou si návštěvníci akce v předchozích dvou letech velice oblíbili a také exhibiční závod v biatlonu, při kterém mezi sebou poměří síly známé osobnosti.

city cross ostravaPředstaví se Libor Jiroušek, člen Armádního sportovního oddílu Dukla parašutismu Prostějov se svým individuálním seskokem a Compact Skydive Team se svým dechberoucím vystoupením, kdy jsou parašutisté spojeni v šnůrách padáku druhého parašutistu.

Malým návštěvníkům se pak v Dolních Vítkovicích bude věnovat Cirkus trochu jinak nebo CollieryCross Fit Ostrava s různými workshopy po celý den. Jak je již zvykem, tak na ČEZ City Cross Sprintu se bude pomáhat tam, kde je potřeba, a to díky Nadaci ČEZ a ČEZ Energy Zóně, která bude skrze běžkařský trenažer měnit body na peníze a předá jej na konci dne vybranému subjektu. Akce vyvrcholí after party, a sice koncertem kapely Monkey Business v klubu Brick House. Vstup na ČEZ City Cross Sprint 2020 je zdarma.
KOX – Stará koksovna v Dolních Vítkovicích

KOX – Stará koksovna v Dolních Vítkovicích

Od července 2019 má památkově chráněný industriální areál Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě novou atrakci. Podařilo se zde zachránit významný objekt bývalé koksárenské baterie z roku 1831 číslo pět. Zájemci si mohou koksovnu prohlédnout pěkně zblízka a dozvědět se, jak se vyrábí železo.

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysokých pecí Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Technotrasa - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa je virtuální neznačenou trasou spojující industriální atraktivity Moravskoslezského kraje, zahrnující nejen památky průmyslové revoluce, ale také vojenské nebo zemědělské objekty.

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.

Multifunkční aula Gong ve Vítkovicích

Multifunkční aula Gong ve Vítkovicích

Unikátní Plynojem postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924 se proměnil v multifukční centrum, které je možné využít jak pro vzdělávací, kulturní a společenské akce, tak i pro konferenční, kongresové účely a výstavnictví. Po vyhlášené soutěži získal název Gong.

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower, neboli šroubová věž. To je kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolních Vítkovicích, která povyrostla o zhruba 25 metrů a stala se tak nejvyšším geografickým bodem ve městě.

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolní oblasti Vítkovic. Ta je v současnosti nejvyšším geografickým bodem ve městě. Po okolí se odtud rozhlédnete z téměř 80 metrů.

Velký svět techniky v Ostravě

Velký svět techniky v Ostravě

Populárně naučné centrum Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích se otevřelo v září 2014. Hravou formou představuj zajímavosti vědy a techniky. Stalo se tak zásadní novinkou pro oživení lokality Dolní oblasti Vítkovice, ale také celého moravskoslezského regionu.

Trojhalí Karolina v Ostravě - nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina v Ostravě - nový multifunkční prostor

Trojhalí Karolina je historickým prostorem nově určeným pro širokou veřejnost, která zde nachází rozmanitý program. Jde o kulturní památku, která svým moderním využitím vytváří unikátní kombinaci ostravského průmyslového dědictví a nové multifunkčnosti, krásy, energie a síly.

Další aktuality

27.6.
2020
Zoo Ostrava představila nové voliéry pro sovy a orly

Zoo Ostrava představila nové voliéry pro sovy a orly

Severní Morava a Slezsko | Příroda
26.6.
2020
#světovéČesko a železné ostravské Hradčany

#světovéČesko a železné ostravské Hradčany

Severní Morava a Slezsko | Památky