Úvod > Aktuality > V nové expozici Zoo Brno jsou klokani téměř na dosah ruky
V nové expozici Zoo Brno jsou klokani témer na dosah ruky
"> V nové expozici Zoo Brno jsou klokani témer na dosah ruky "> Stavba je rešena jako venkovní expozice zvírat "> Klokaní areál vyplnuje dosud nevyužitou strán pod Exotáriem
Příroda

V nové expozici Zoo Brno jsou klokani téměř na dosah ruky

  • Vydáno20. září 2014
Zoo Brno otevřela na konci srpna novou expozici klokanů, které si můžete prohlédnout z bezprostřední blízkosti a nikoli přes plot nebo skleněnou stěnu, a to pomocí nového průchozího areálu.

KlokanV zoologické zahradě Brno se otveřel nová venkovní expozice klokanů. Žije zde skupinka čtyř klokanů rudokrkých a jeden klokan parma, avšak v nejbližších měsících k nim ještě přibude skupinka klokanů skalních. Klokani skalní budou zdejší vzácností, půjde totiž o jediné zástupce svého druhu v českých zoologických zahradách.

Stavba je řešena jako venkovní expozice zvířat, včetně oplocení, krajinářských a zahradních úprav a drobných staveb. Výběh klokanů se nachází ve svažitém, k jihozápadu obráceném pozemku nepravidelného podélného tvaru. Klokany můžete pozorovat z vyhlídkové plošiny nebo pomocí průhledného oplocení a děti si užijí dobrodružnou stezku.

Klokaní areál vyplňuje dosud nevyužitou stráň pod Exotáriem a prostor podél páteřní komunikace. Má rozlohu necelých 3000 m2. Celou expozicí vede návštěvnická stezka a jeho součástí je i skála vyzdobená kopiemi skalních maleb původních obyvatel Austrálie – Aboriginců.

Zoo Brno – za zvířátky po celý rok

Zoo Brno – za zvířátky po celý rok

Zoo Brno nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallacea a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo Brno nemá zavírací den a láká návštěvníky po celý rok!

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika