Úvod > Aktuality > V Luhačovicích se uskuteční druhý Food Festival
V Luhacovicích se uskutecní druhý Food Festival
"> V Luhacovicích se uskutecní druhý Food Festival "> Akce je jedinecnou príležitostí ochutnat speciality nekolika hotelových domu na jednom míste "> Food Festival Resortu Luhacovice probehne 16. srpna
Gurmánská turistika

V Luhačovicích se uskuteční druhý Food Festival

  • Vydáno15. srpna 2014
Druhý ročník Food Festivalu Luhačovice proběhne v sobotu 16. srpna. Od 10 do 19 hodin v areálu Luhaparku v Jurkovičově aleji budete moci ochutnat vybrané speciality pěti šéfkuchařů, ale také zjistit, jak se v Luhačovicích vařilo v historii. Čeká vás molekulární kuchyně, soutěže a ochutnávky, připraven je i program pro nejmenší.

Food Fest LuhačoviceHotely Resortu Luhačovice nabízí svým hostům již tradičně kvalitní gastronomii, kterou se také chystají prezentovat na Food Festivalu. Akce je jedinečnou příležitostí ochutnat speciality několika hotelových domů na jednom místě, které připraví šéfkuchaři každého z nich. Festival je určen všem gurmetům, znalcům dobrého jídla a zkušeným jedlíkům, ale také odborníkům v oboru gastronomie, rodinám s dětmi a všem, kteří si chtějí užít příjemný den plný dobrého jídla, pití a zajímavého doprovodného programu. Ten nabídne sabráž sektů, workshopy se šéfkuchaři na témata letních pikniků nebo grilování, ukázky přípravy specialit, ochutnávku vín a mnoho dalších.

Historii i současnost luhačovické kuchyně představí srpnový Food Festival Luhačovice, který proběhne v sobotu v Luhaparku (areál minigolfu). Kromě vybraných menu pěti hotelů budete moci sledovat komentované vaření, ochutnat molekulární kuchyni nebo se dozvíte něco o tom, jak se vařilo na luhačovickém panství.

Na programu bude výstava historických kuchařských knih, výlety do historie s okrašlovacím spolkem Calma, program pro děti, cooking show s  Jiřím Eichnerem, šéfkuchaři hotelových domů a dalšími odborníky, a především samozřejmě kulinářské speciality ve stáncích hotelů. Svou kuchyni letos představí hotely Resortu Luhačovice – Augustiniánský dům, Vega, Vyhlídka a Pohoda a lázeňský hotel Alexandria. Přijďte ochutnat gurmánské Luhačovice.

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

Wellness & spa hotel Augustiniánský dům Luhačovice

V největších moravských lázních, Luhačovicích, najdete čtyřhvězdičkový Wellness & Spa hotel. Poznejte místo prvorepublikové noblesy a elegance, místo, kde pobýval a tvořil Leoš Janáček.

Augustiniánský klášter Lysá nad Labem

Augustiniánský klášter Lysá nad Labem

Klášter bosých augustiniánů sv. Jana Nepomuckého založil r. 1700 František Antonín Špork. Nyní je sídlem Státního oblastního archivu Praha.

Resort Vega – sport a wellness hotel v Luhačovicích

Resort Vega – sport a wellness hotel v Luhačovicích

Resort Vega v Luhačovicích je ideální pro rodinné a aktivní pobyty. Nabízí dětské venkovní hřiště, prostorný vnitřní dětský koutek a spousty sportovišť pro celou rodinu v příjemném prostředí Bílých Karpat u lázní Luhačovice.

Wellness Hotel Pohoda Luhačovice

Wellness Hotel Pohoda Luhačovice

Hotel Pohoda je situován v klidné části Luhačovic, nedaleko známé Luhačovické přehrady a letního aquaparku Duha. Populární luhačovická lázeňská kolonáda je vzdálena 20 minut klidné pěší chůze od hotelové recepce.

Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích

Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích

Relaxaci v lázních holdovali už staří Římané. Ti je navštěvovali, aby se duševně osvěžili, fyzicky otužili i porozprávěli s přáteli. Atmosféru starořímských lázní navozuje také nové wellness centrum hotelu Alexandria.

Další aktuality