Úvod > Aktuality > V Kamenářském domě Muzea Českého ráje proběhne dílna podmalby na skle
V Kamenárském dome Muzea Ceského ráje probehne dílna podmalby na skle
"> V Kamenárském dome Muzea Ceského ráje probehne dílna podmalby na skle "> Podmalby na skle s motivy patronu a svetcu se kolorovaly podomácku vyrobenými temperami "> Podmalba na skle je tradicní technika z 18. století
Kultura

V Kamenářském domě Muzea Českého ráje proběhne dílna podmalby na skle

  • Vydáno23. ledna 2014
Přijďte si vyzkoušet lidovou techniku s tradičními prostředky a s odborným lektorem do Kamenářského domu Muzea Českého ráje v Turnově. V sobotu 1. února a v neděli 2. února 2014 se tu pro vás budou konat podmalby na skle s názvem Host do domu, Bůh do domu.
Malba na skleVyzkoušejte si začátkem února v Kamenářském domě Muzea Českého ráje techniku, kterou si osvojíte s pomocí erudovaného lektora, a pokud již máte s podmalbou zkušenosti, přijďte s vlastním nákresem a můžete tvůrčím způsobem relaxovat!

Podmalba na skle je tradiční technika z 18. století, která má svá specifika a své pevné místo v lidovém umění. Název techniky podmalby prozrazuje, že se jedná o odlišnou tvůrčí techniku, která má jiný sled úkonů, než je u malby obvyklé, a díky tomu má podmalba na skle svůj půvab. Podmalby na skle s motivy patronů a světců se kolorovaly podomácku vyrobenými temperami a hotové obrázky se zavěšovaly do rohu místnosti, aby zhlížely na rodinu, a chránily tak všechny členy v domě.

Účast na programu v dílně Kamenářskho domu, který spadá pod Muzeum Českého ráje doporučujeme pro velký zájem předem zarezervovat pomocí emailu na beranova@muzeum-turnov.cz nebo telefonicky na čisle 736 145 354.
Kamenářský dům Turnov – nahlédněte do tajemství zpracování drahých kovů a skla

Kamenářský dům Turnov – nahlédněte do tajemství zpracování drahých kovů a skla

Seznámení s tradicí zpracování drahých kovů vám zprostředkuje návštěva Kamenářského domu v Turnově. Jde o repliku roubeného stavení, které co nejvíce připomíná budovy, které ve městě byly na přelomu 18. a 19. století.

Další aktuality