Úvod > Aktuality > Centrum současného umění DOX zve v sobotu na den otevřených dveří
Centrum současného umění DOX zve v sobotu na den otevřených dveří
"> "> DOX v Holešovicích ">
Kultura

Centrum současného umění DOX zve v sobotu na den otevřených dveří

  • Vydáno24. ledna 2019
Loni na podzim uplynulo deset let od chvíle, kdy se poprvé otevřely dveře pražského Centra současného umění DOX. A protože se od té doby jeho podoba postupně měnila, připravili v Doxu na tuto sobotu 26. ledna 2019 den otevřených dveří s celodenním programem. Návštěvníky čekají komentované prohlídky aktuálních výstav i nově otevřeného multifunkčního sálu DOX+. Připravené jsou také workshopy, interaktivní programy, dílny pro rodiče s dětmi či neformální večer se zakladatelem DOXu Leošem Válkou a jeho hosty.

Výstavy, program pro děti a komentované prohlídky

Centrum DoxDopolední program Dne otevřených dveří v DOXu je věnován prohlídkám výstav a dětem. Výstavy budou otevřeny od 10 do 20 hodin a ve Vzducholodi Gulliver si návštěvníci budou moci poslechnout záznamy z palubního deníku. Nebude chybět ani dětský koutek s aktivitami pro nejmenší. O tom, že duchové straší i na internetu a sociálních sítích, se budou moci poučit i rodiče s dětmi, kteří navštíví od 14:00 do 17:00 výtvarnou dílnu Duchové ulice. A pokud je více zajímají příběhy o Gulliverových výpravách za dobrodružstvím, připravili jsme pro ně výtvarnou dílnu Gulliverova cesta do fantazie.

Datamaze DoxA koho více zajímá samotná budova DOXu a jeho zákulisí, může se vypravit na komentovanou prohlídku DOX jako ho (ne)znáte v 16:00 hodin. Průvodci vás provedou labyrintem výstavních sálů, chodeb, teras a schodišť a ukáží vám i ta nejutajenější zákoutí. Nápaditou a originální architekturu nově přistavěného multimediálního sálu DOX+ představí zájemcům jeho architekt Petr Hájek. Na své si přijdou i zájemci o svět digitálních médií. V rámci výstavy #DATAMAZE budou moci navštívit workshop Datový detox v 16:30, zaměřený na téma naší závislosti na počítačích či záznam divadelního představení #jsi_user studia Ypsilon o člověku neschopném běžného života, kterému internet nahrazuje veškeré sociální kontakty.

Komentovaná prohlídka výstavy Vítejte v těžkých časech od 17:00 hodin je pro ty, koho zajímají problémy dnešního světa a nechtějí k nim zůstat neteční. Největší výstavní sál DOXu se dočasně proměnil v tělocvičnu, kde si každý může potrénovat nejen své tělo, ale i duši.
 

Večerní setkání s Tata Bojs či ParaDOXní kabaret

Vzducholoď DoxBěhem podvečerního programu čeká návštěvníky například setkání s frontmanem kapely Tata Bojs a multimediálním umělcem Milanem Caisem od 18:00. Mohou s ním absolvovat komentovanou prohlídku výstavy TATA 30JS, během které promluví o řadě svých instalací a kontextu, ve kterém vznikaly.

Jak dlouho bude na střeše DOXu kotvit vzducholoď? Proč vypadá fasáda nového multifunkčního sálu DOX+ jako pohovka Chesterfield? Kde se v DOXu vzali astronauti z NASA? Je k dešifrování jazyka současného umění potřeba slovník? A jak se dá přežít deset let v čele největší soukromé umělecké instituce v Česku? Na podobné otázky možná zazní odpovědi během neformálního večerního programu s názvem ParaDOXní kabaret od 20 do 22 hodin, kterým celodenní sobotní program vyvrcholí. Zakladatele a ředitele DOXu Leoše Válku a jeho hosty v něm bude zpovídat novinář Jindřich Šídlo.

Nebude chybět ani tradiční podvečerní posezení u venkovního ohně. Po skončení večerní části programu bude k tanci a poslechu své oblíbené hity pouštět DJ Mardoša.
Centrum současného umění DOX

Centrum současného umění DOX

Centrum současného umění DOX v Praze je nezávislou mezioborovou platformou pro současné české a mezinárodní umění, architekturu a design.