Úvod > Kalendář akcí > #Datamaze - zrušeno

#Datamaze - zrušeno

Kdy 8. červen 2018 - 8. červen 2020 Výstavy
My jsme internet! Náš svět se proměňuje. Jsme svědky revoluce, která za posledních třicet let mění naše uvažování, komunikaci, práci i volný čas. Internet se stal nástrojem a prostředkem přítomným v našem každodenním životě.
Naši milí návštěvníci, v souvislosti s aktuální situací týkající se koronaviru se následující dva týdny neuvidíme. Je nám to líto, kancelář DOXu však zůstává v provozu, připravujeme nové výstavy a program. Informace o dalším vývoji najdete na našem webu a sociálních sítích. Děkujeme, váš DOX
10. 3. 2020


Vytvořil svět, do kterého se noříme – ale zároveň před ním utíkáme. Tento proces je nezvratný a natrvalo pozměnil fungování naší společnosti. I z tohoto důvodu je důležité reflektovat naši situaci a pozici v něm: nejsme jenom svědky digitální proměny, ale všichni, ať už pasivně nebo aktivně, jsme její součástí.

Vítejte v datovém světě! Projekt #DATAMAZE v Centru DOX představuje formát tzv. rozšířené výstavy: kombinuje koncept výstavy vyvíjející se v čase (work-in-progress) s pracovištěm a knihovnou.

Umění se zde stává prostředníkem umožňujícím nahlížet a reflektovat naši situaci z netušené a nové perspektivy: umělecké projekty tematizují svět počítačů a internetu vedou nás k uvědomění, jak na nás působí a jak proměňují náš život i okolní svět. Celý projekt definuje snaha o kritickou reflexi zpětného působení počítačové a internetové kultury na náš každodenní život.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 3. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

The Eatery

The Eatery

Praha 7, Praha
Phill's Twenty7

Phill's Twenty7

Praha 7, Praha
Restaurace Salut

Restaurace Salut

Praha 7, Praha