Úvod > Aktuality > V areálu zámku Napajedla si nově zahrajete golf
V areálu zámku Napajedla si nově zahrajete golf
">
Zážitky

V areálu zámku Napajedla si nově zahrajete golf

  • Vydáno25. srpna 2011
Zahrát si golf na putting green a tréninkovém driving range si nově můžete v areálu zámku Napajedla. Historické sídlo se totiž stává centrem Golf clubu J. A. Bati. Na hřišti si lidé mohou vyzkoušet především odpaly, puttování či chipping golfové údery do pěti jamek. Připraveny jsou i přístroje pro trénink fixování golfového švihu.
Do budoucna by měla být na zámku vybudovaná Zámecká golfová akademie zaměřená především na trénink a výchovu mladých golfistů. Dětem se při výuce a zdokonalování budou věnovat profesionální trenéři.

Pojmenování nově vzniklého golfového klubu není náhodné. Jan Antonín Baťa je totiž historicky úzce spjat se zámkem Napajedla. Před svým odchodem do zahraničního exilu byl totiž jeho vlastníkem a barokní sídlo chtěl tehdy přetvořit na centrum, v němž se měli zástupci firmy setkávat s obchodními i politickými návštěvami.

Hrát už můžete denně, první den otevřených dveří proběhne v neděli 28. srpna, kdy se v areálu zámku uskuteční akce Hurá do školy. Od 10.00 se v zámecké zahradě bude zájemcům o golf věnovat i profesionální trenér.

Hřebčín Napajedla – nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Hřebčín Napajedla – nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Zakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů. Hřebčín nabízí možnost exkurze po předchozím objednání.

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Je málo míst, která ve vás zanechají stopu. Jedním z nezapomenutelných míst je právě zámek Napajedla. Můžete sem zajít na prohlídku, posedět u šálku kávy, navštívit různé kulturní programy, nechat se oddat nebo využít pronájmu místností pro své vlastní organizované akce.