Úvod > Aktuality > Užijte si Velikonoce v Zoo Jihlava – čekají na vás mláďata i hledání pokladu
Příroda

Užijte si Velikonoce v Zoo Jihlava – čekají na vás mláďata i hledání pokladu

  • Vydáno5. dubna 2023
Velikonoce v jihlavské zoo se budou slavit v pátek 7. dubna, tedy na Velký pátek, kdy je státní svátek. Těšit se můžete na komentovaná krmení vybraných zvířat, hledání velikonočního pokladu a také na spoustu narozených mláďat i návrat některých zvířat ze zimoviště.
zlaté vejceVelký pátek je tradičně spojený i s tím, že se dle pověstí otevíraly hory, které dobrým lidem vydávaly své poklady. Proto na tento den Zoo Jihlava připravila pro rodiny s dětmi cestu za pokladem. Tím bude zlaté vejce vyhubeného ptáka Dodo. Celá hra se bude odehrávat v areálu zoo a hráči během ní navštíví sedm stanovišť, která budou zájemcům k dispozici 7. dubna 2023 od 10:00 do 15:00 hodin, přičemž poslední výpravy mohou od startu vyrážet ve 14:00 hodin.

Hra bude na podobné bázi jako stále oblíbenější hledačky nebo venkovní únikovky a bude pro hráče z řad návštěvníků zdarma v rámci vstupného. To stojí pro dospělého 150 Kč a pro seniory a mládež 100 Kč.
 

Komentovaná krmení, vodní či draví ptáci a mláďata všeho druhu

zoo jihlavaTěšit se v tento den můžete také na komentované krmení lam guanako ve 12:00, vyder malých ve 12:30, prasat visajanských ve 13:00 a medvědů malajských ve 13:30. Po celé velikonoční prázdniny budou probíhat také letové ukázky dravců a sov.

Atrakcí budou zcela jistě i pelikáni bílí a plameňáci růžoví, kteří již budou opět k vidění ve svých venkovních vodních expozicích, kam byli vypuštěni ze zimovišť. Z letošních jarních mláďat se můžete těšit na malou nyalu nížinnou, chvostana bělolícího a tři malé klokany horské, kteří již samicím vykukují z vaků, nebo skáčou poblíž svých rodičů.

Zoologická zahrada Jihlava je otevřena každý den po celý rok včetně víkendů a svátků. Nyní v dubnu je otevírací doba od 9:00 do 17:00 hodin.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.

Další aktuality

20 tipů, kam v Česku za exotikou

Užijte si světové zážitky v Česku! Utéct od každodenní rutiny a starostí a užít si nevšední exotické zážitky můžete i u nás doma. Máme pro vás 20 skvělých tipů na exotické zážitky jako z druhé půlky zeměkoule, které prožijete je přímo u nás doma. Vydejte se za světovým zážitkem třeba už dnes!
Příroda

30 tipů na výlety za pověstmi

Vydejte se do tajemných zákoutí české a moravské krajiny, která od pradávna vzbuzovala v lidech zvědavost a podněcovala jejich fantazii. Poznejte místa opředená lidovými pověstmi a legendami, které se dodnes vypráví z generace na generaci.
Příroda

Vydejte se na výlet do Národní přírodní rezervace

Některý z národních parků nebo CHKO jste jistě v minulosti navštívili. Víte ale, že se na našem území nachází více než stovka Národních přírodních rezervací, které chrání unikátní přírodní ekosystémy se vzácnými organismy i anorganickými fenomény? Kudy z nudy vám nabízí desítky tipů na návštěvu těchto území. Stačí si jen vybrat a užít si pěkný výlet do přírody.
Příroda

Kde najdete nejkrásnější zámecké zahrady v Česku?

Užijte si romantické procházky v zahradách. Kouzlo našich zámků umocňují rozlehlé a půvabné zahrady. V našich tipech naleznete zahrady ve francouzském i anglickém stylu, rozsáhlé parky, kde naleznete celou řadu unikátních exemplářů i zajímavé stavby dotvářející jejich tvář.
Příroda

Znáte motýlí ráje Papilonia?

Představte si nejkrásnější motýly světa poletující přímo kolem vás! A nemusí zůstat jen u snění – na několika místech naší republiky najdete motýlí domy Papilonia, které vás vezmou do tropické džungle anebo fantasy světa. Každá Papilonia má odlišnou stylizaci letové zóny, čímž prohlídce přidává charakteristickou atmosféru. Navíc mají tyto motýlí světy otevřeno celoročně, takže si návštěvu můžete naplánovat kdykoli. Nejnovějším přírůstkem do rodiny motýlích domů je Papilonia Liberec, který se otevřel během dubna 2024.
Příroda

Zákaz pálení klestu: platí od dubna do konce října kvůli riziku požárů

V souvislosti s oteplováním a klimatickou změnou výrazně stoupá riziko lesních požárů. Podle dlouhodobých statistik hoří nejčastěji kromě letních měsíců také v dubnu. Lesy ČR proto dbají na prevenci a apelují na návštěvníky. Jejich nedbalost je totiž nejobvyklejší příčinou požárů.
Příroda

Den Země: oslavte ho v Domech přírody

Každý rok 22. dubna má naše planeta svátek: Den Země. Užít si ho můžete nejlépe v přírodě, ve vybraných lokalitách navíc najdete i tzv. Domy přírody, unikátní expozice Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, kde se dozvíte zajímavosti o fauně, floře, geologii... konají se v nich exkurze a osvětové programy pro děti i dospělé. Kam se na taková místa vypravit vám poradí Kudy z nudy.
Příroda

Den Země 2024, svátek naší planety, přináší spoustu zajímavých akcí

Den země připadá tradičně na 22. dubna. Každoročně tento den upozorňuje na ekologické hrozby, učí recyklovat odpad a chovat se zodpovědně k životnímu prostředí. V rámci Dne země, který původně vznikl v Americe v roce 1970, se koná řada vzdělávacích akcí pro děti i dospělé.
Příroda