Úvod > Aktuality > Užijte si Velikonoce v Zoo Jihlava
Užijte si Velikonoce v Zoo Jihlava
"> "> ">
Příroda

Užijte si Velikonoce v Zoo Jihlava

  • Vydáno2. dubna 2015
Během nadcházejícího víkendu 4. a 5. dubna se v jihlavské zoo bude slavit Den ptactva i Velikonoce. Připraven je bohatý program – ve vzdělávacím centru PodpoVRCH bude připravena velikonoční výtvarná dílna a na Australské farmě se můžete těšit na vajíčkovou výstavu.
Potápkasobotu 4. dubna se mohou zájemci v Zoo Jihlava těšit na tradiční Den ptactva. Tento den věnovaný všem opeřeným zástupcům živočišné říše bude plný nejrůznějších akcí pro malé i velké návštěvníky. Pestrý program s ptačími aktivitami bude probíhat po celý den od 10 do 15 hodin ve vzdělávacím centru PodpoVRCH, u voliéry orlů mořských a před Australskou farmou. Návštěvníci se mohou těšit i na oblíbené letové ukázky dravců a sov v 11 a 15 hodin. Chybět nebude ani mimořádné komentované krmení papoušků v 12:00, jeřábů v 13:00 a pelikánů v 14:00. V zoo budou mít vystoupení také flétnisté ZUŠ Jihlava v 12:30.

Protože ptákem roku 2015 je potápka černokrká, mají všichni Potápkovi tento den vstup do zoo zdarma. Ostatní nositelé ptačího příjmení mohou využít v den ptactva slevu 50 % ze vstupného a zúčastnit se losování o ceny.

Velikonoceneděli 5. dubna bude v zoo připraven od 10 do 15 hodin velikonoční program. Ve vzdělávacím centru PodpoVRCH bude připravena velikonoční výtvarná dílna a na Australské farmě bude vajíčková výstava. V 11 a 15 hodin budou v zoo probíhat letové ukázky sov a dravců. Program doplní i vystoupení folklorního souboru Pramínek nazvaný "Vítání jara" v 13:30 v prostorách hlavního vstupu do Zoo. V průběhu celých velikonočních prázdnin od 2. do 6. dubna bude v zoo také probíhat soutěž "Velká velikonoční tipovačka", kdy si budou děti moci zasoutěžit a hledat velikonoční vajíčka.
 
Zoologická zahrada Jihlava je otevřena každý den po celý rok včetně víkendů a svátků. Nyní v dubnu je otevírací doba od 9:00 do 17:00 hodin.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.