Úvod > Aktuality > Ukázky honosných hostin na nové prohlídkové trase představí zámek Sychrov
Sychrovský zámek chystá na léto ukázky honosných hostin
"> Sychrovský zámek chystá na léto ukázky honosných hostin "> Predstaví i pití caje o páté v anglickém stylu "> Sychrov je otevren verejnosti celorocne
Památky

Ukázky honosných hostin na nové prohlídkové trase představí zámek Sychrov

  • Vydáno6. ledna 2013
Sychrov je jedním z mála zámků v zemi otevřených veřejnosti celoročně. O tomto víkendu končí prohlídky vánočně vyzdobených interiérů s výkladem o vánočních zvyklostech Rohanů. Zámek se v letošní sezoně zaměří především na rodiny s dětmi. Připravují se zde také edukační programy pro základní i střední školy.
Novou expozici zpřístupní zámek v červnu nebo červenci. Bertino křídlo zámku Sychrov se promění v interiéry s různými aranžmá stolů. Návštěvníci uvidí slavnostní tabule typu rajská zahrada i komornější prostory, v nichž zámek ukáže třeba pití čaje o páté v anglickém stylu.
 
Sychrov je od roku 1995 národní kulturní památkou. Návštěvníci na zámku najdou mimo jiné sbírku 240 portrétů, považovanou za největší kolekci francouzského portrétního umění ve střední Evropě. Původně barokní zámek postavený v letech 1690 až 1693 nechal v polovině 19. století přestavět do dnešní romantické novogotické podoby kníže Kamil Josef Rohan. Založil také zámecký park o rozloze 23 hektarů v anglickém stylu.

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.