Úvod > Aktuality > Uherskobrodský aquapark se rozrostl o solné tepidárium a parní lázeň
Uherskobrodský aquapark se rozrostl o solné tepidárium a parní lázeň
"> "> ">
Letní sporty

Uherskobrodský aquapark se rozrostl o solné tepidárium a parní lázeň

  • Vydáno25. listopadu 2015
Nová místnost s efektem sálavého tepla vytopená na 40 °C vyhovuje všem, kterým je sauna obyčejně příliš horká, navíc má tepidárium příznivé účinky na léčení řady nemocí. Novinkou je také moderně designovaná parní lázeň s relaxační hudbou kde, teplota nepřekračuje 50 °C.
Stávající kabiny svou funkčností již dosluhovaly, a to zejména svým sklolaminátovým interiérem. Protože v CPA Delfín chtěli nabídnout návštěvníkům něco netradičního, vedení rozhodlo o rekonstrukci do podoby, která je veřejnosti přístupná od konce října letošního roku. Výsledkem přestavby, jejíž cena se vyšplhala přes dva miliony korun, jsou dvě nové kabinky. První z nich je vybavená parní lázní, kde teplota dosahuje maximálně 50 °C. Nová je zde barevná keramická mozaika, světelné efekty s hvězdným nebem, různými vůněmi a relaxační hudbou.
 

Víte, co je tepidárium?

Druhá kabinka je řešena úplně jinak. Solné tepidárim se speciální technologií „Seaclimate“ umožňuje vytvořit imitaci mořského klimatu díky použití ionizovaného vzduchu se solnými parami. Kabinka je obložena kombinací keramické mozaiky a solných cihel, její dominantou je zevnitř osvětlený solný sloup. Celé tepidárium je efektně osvětleno tlumeným světlem, jeho součástí je hvězdné nebe a možnost relaxační hudby.

Co je to ale vlastně tepidárium? Je to místnost, která má efekt sálavého tepla, který je zajištěn tepelným zářením z vyhřívaných stěn, podlahy a lavic vnitřního prostoru. Teplota vzduchu je kolem 40 °C při relativní vlhkosti 20 %. Tepidárium je určeno pro návštěvníky, kterým nevyhovuje vysoká teplota, například při klasickém saunování. Pobyt v tepidáriu je doporučován pro posílení imunitního systému, aniž by se zatěžoval krevní oběh. Návštěva má navíc příznivé účinky na léčbu chronických onemocnění dýchacích cest (astma), odbourání stresu, zvlhčení a zjemnění kůže, zvyšuje a zlepšuje okysličování krve, slouží k uvolnění celého organismu a zlepšuje metabolismus.

V rámci rekonstrukce byla nainstalována i nová zážitková sprcha se světelnými efekty, vodní mlhou a masážními tryskami.

Kromě novinek láká aquapark návštěvníky také na tematické akce s doprovodným programem. Přibližně každý měsíc se tak konají dětské, dámské, valentinské, prázdninové, halloweenské, silvestrovské a jiné párty s ochutnávkou různých dobrot a drinků.

Pro návštěvu aquaparku Delfín v Uherském Brodě můžete s výhodou zvolit termín v sobotu 5. prosince, kdy se kromě pravidelného plavání s nafukovacími atrakcemi koná také Čertovské plavání při ohni z pekel.

Pokud chcete plavání ještě trochu zpestřit, vyrazte si také zabruslit do sousedícího zimního stadionu!