Úvod > Aktuality > Uherskobrodský aquapark se rozrostl o solné tepidárium a parní lázeň
Letní sporty

Uherskobrodský aquapark se rozrostl o solné tepidárium a parní lázeň

  • Vydáno25. listopadu 2015
Nová místnost s efektem sálavého tepla vytopená na 40 °C vyhovuje všem, kterým je sauna obyčejně příliš horká, navíc má tepidárium příznivé účinky na léčení řady nemocí. Novinkou je také moderně designovaná parní lázeň s relaxační hudbou kde, teplota nepřekračuje 50 °C.
Stávající kabiny svou funkčností již dosluhovaly, a to zejména svým sklolaminátovým interiérem. Protože v CPA Delfín chtěli nabídnout návštěvníkům něco netradičního, vedení rozhodlo o rekonstrukci do podoby, která je veřejnosti přístupná od konce října letošního roku. Výsledkem přestavby, jejíž cena se vyšplhala přes dva miliony korun, jsou dvě nové kabinky. První z nich je vybavená parní lázní, kde teplota dosahuje maximálně 50 °C. Nová je zde barevná keramická mozaika, světelné efekty s hvězdným nebem, různými vůněmi a relaxační hudbou.
 

Víte, co je tepidárium?

Druhá kabinka je řešena úplně jinak. Solné tepidárim se speciální technologií „Seaclimate“ umožňuje vytvořit imitaci mořského klimatu díky použití ionizovaného vzduchu se solnými parami. Kabinka je obložena kombinací keramické mozaiky a solných cihel, její dominantou je zevnitř osvětlený solný sloup. Celé tepidárium je efektně osvětleno tlumeným světlem, jeho součástí je hvězdné nebe a možnost relaxační hudby.

Co je to ale vlastně tepidárium? Je to místnost, která má efekt sálavého tepla, který je zajištěn tepelným zářením z vyhřívaných stěn, podlahy a lavic vnitřního prostoru. Teplota vzduchu je kolem 40 °C při relativní vlhkosti 20 %. Tepidárium je určeno pro návštěvníky, kterým nevyhovuje vysoká teplota, například při klasickém saunování. Pobyt v tepidáriu je doporučován pro posílení imunitního systému, aniž by se zatěžoval krevní oběh. Návštěva má navíc příznivé účinky na léčbu chronických onemocnění dýchacích cest (astma), odbourání stresu, zvlhčení a zjemnění kůže, zvyšuje a zlepšuje okysličování krve, slouží k uvolnění celého organismu a zlepšuje metabolismus.

V rámci rekonstrukce byla nainstalována i nová zážitková sprcha se světelnými efekty, vodní mlhou a masážními tryskami.

Kromě novinek láká aquapark návštěvníky také na tematické akce s doprovodným programem. Přibližně každý měsíc se tak konají dětské, dámské, valentinské, prázdninové, halloweenské, silvestrovské a jiné párty s ochutnávkou různých dobrot a drinků.

Pro návštěvu aquaparku Delfín v Uherském Brodě můžete s výhodou zvolit termín v sobotu 5. prosince, kdy se kromě pravidelného plavání s nafukovacími atrakcemi koná také Čertovské plavání při ohni z pekel.

Pokud chcete plavání ještě trochu zpestřit, vyrazte si také zabruslit do sousedícího zimního stadionu!

Další aktuality

Poznejte národní kulturní památky Zlínského kraje

Poznejte unikátní památky Zlínského kraje, které jsou zapsány na seznamu národních kulturních památek. Kromě zámků a církevních památek je na něm i Valašské muzeum v přírodě a několik fojtství. V každé roční době jsou krásné Pustevny, za návštěvu ale stojí i nedávno zrekonstruovaný Památník Ploština nebo barokní hřbitov ve Střílkách.
Zlínský kraj | Památky

Užijte si rodinnou zábavu za jakéhokoli počasí v Dětském světě na výstavišti v Kroměříži

Nebaví vás jen sedět doma a chcete mít zážitky, na které jen tak nezapomenete? Vyrazte do Dětského světa v Kroměříži plného atrakcí. Bavit se zde budou malí i velcí. Vychutnejte si návštěvu unikátního zábavního parku, který vám nabízí zábavu pro celou rodinu, a to za jakéhokoliv počasí.
Zlínský kraj | Zážitky

Fašankové obchůzky ve Strání, prohlídky sklárny a další fašankové oslavy na Moravě

Masopust, fašank, fašinek, ostatky, končiny, bláznivé dny nebo voračky – to všechno jsou jména pro stejný svátek, jehož čas přichází během února. A pokud chcete vidět oslavy jako za starých časů, doporučíme vám akci, která se od těch ostatních v lecčems liší: Fašankový festival ve Strání a další fašankové oslavy na Slovácku a východní Moravě. Letos se zde bude hlavní program konat v sobotu 10. února 2024.
Zlínský kraj | Památky

Jarní prázdniny 2024: tipy pro týden 19. – 25. února

Třetí týden jarních prázdnin v období od 19. až 25. února 2024 začne pro děti z Kroměříže, Uherského Hradiště, Vsetína, Zlína, ale také budou mít volno žáci a studenti z okresů Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín. Užít si prázdninové dny mohou děti například v aquaparcích, Zoo Zlín, na pražském letišti a v nejrůznějších zábavních expozicích.
Zlínský kraj | Zážitky

Masopust ve skanzenu v Rožnově propukne v sobotu

V sobotu 3. 2. 2024 se od 9:00 do 16:00 uskuteční v prostorách Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě tradiční masopustní program. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční masopustní obchůzky z obce Francova Lhota a folklorního souboru Beskyd ze Zubří. Rožnovský soubor Javořina představí Hru o svaté Dorotě. Po celý den bude hrát dechová hudba Galička a v Billově domě hospodyně nasmaží „boží milosti“. Na závěr programu vystoupí sbor dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty s pásmem pochovávání basy
Zlínský kraj | Zážitky

Skleníky Květné zahrady v Kroměříži opět rozkvetly kaméliemi, přijďte se podívat!

Ve sklenících v Květné zahradě, která figuruje na seznamu památek UNESCO, opět po roce vykvetly vzácné kamélie. Od soboty 3. února 2024 bude probíhat tradiční výstava kamélií, letos s podtitulem „Belle Élégance Le Parfum“. Půvabné rostlinky se staly součástí expozic ve Velkém a Palmovém skleníku. V Kroměříži zkušení zahradníci pěstují na čtyři desítky exemplářů, které jsou staré více než sto let.
Zlínský kraj | Památky

Lešetínský fašank ovládne v sobotu Zlín

Masopusty a fašanky nemusí být jen záležitostí menších měst, vesnic či skanzenů. Svou tradiční slavnost má i Zlín, kde se masopust tradičně koná v ulici Lešetín, známé svou takřka starosvětskou atmosférou. Letošní fašank se koná už tuto sobotu, 3. února 2024. Akce se koná na ulicích Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.
Zlínský kraj | Gurmánská turistika

Noční stopa Valachy i přes nedostatek sněhu bude: přesune se do biatlonové arény

Běžkařský závod Noční stopa Valachy, který byl letos kvůli nedostatku přírodního sněhu málem zrušen, se nakonec v sobotu 3. února 2024 ve Velkých Karlovicích přece jen uskuteční. Díky nabídce místního biatlonového klubu a obce Velké Karlovice se pro tentokrát přesune do karlovického biatlonového areálu s uměle zasněžovaným okruhem.
Zlínský kraj | Letní sporty