Úvod > Aktuality > Údolí slonů a pavilon hrochů se otevřely veřejnosti
Údolí slonů a pavilon hrochů se otevřely veřejnosti
"> "> ">
Příroda

Údolí slonů a pavilon hrochů se otevřely veřejnosti

  • Vydáno2. dubna 2013
Během slavnosti bylo jménem Sita pokřtěno první pražské slůně. Představitelé Srí Lanky navíc přislíbili Zoo Praha další dva slony.
Základní kámen Údolí slonů s pavilonem hrochů byl položen 16. května 2010. Zvířatům slouží vlastní vytápěný pavilon o ploše 1400 metrů čtverečních s tři propojitelné výběhy o celkové ploše 8500 metrů čtverečních. Hroši mohou využívat velké vnitřní ubikace s proskleným bazénem, který nabídne pohled na hrochy pod vodou. Venkovní výběh tvoří pláž a bazén. Nechybí chovné zázemí s boxy pro zvířata. Interiér vytvořili výtvarníci, kteří se podíleli na dekoracích pro velkofilm Letopisy Narnie.

Ze starého slonince by měl časem vzniknout amazonský pavilon. Nový sloninec má samostatné stáje i společné vnitřní prostory, které slonům i během zimy umožní pohyb. Uvnitř mají sloni i vyhřívaný bazén a skrytá krmítka, aby se zaměstnávali při hledání potravy.

Na hrochy pod vodou bude tak pohled zcela odlišný od toho, který návštěvníci pražské zoo znali dosud.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.