Úvod > Aktuality > Udělejte si rodinný výlet do Plzně
Udělejte si rodinný výlet do Plzně
">
Zážitky

Udělejte si rodinný výlet do Plzně

  • Vydáno21. dubna 2017
Jarní Plzeň láká k návštěvě množstvím atraktivních cílů, akcí a událostí, které jinde v republice nenajdete a které budou bavit všechny členy rodiny. V plzeňské zoologické a botanické zahradě začala hlavní sezóna, takže je otevřená denně od 8 hodin do 19 hodin. Zdejšími obdivovanými celebritami jsou nosorožec Růženka a lvíče Amira, ale za pozornost určitě stojí desítky dalších starousedlíků i nově narozených obyvatel zoo. A stejně tak obří modely prehistorických ještěrů v sousedním DinoParku.
Děti v PlzniNa počest začátku cyklistické sezony se v Plzni v neděli 23. dubna koná Cykloden, takže hurá do sedla a pořádně šlápněte do pedálů! Ve Škoda Sport Parku v Doudlevcích, Papírně a Štruncových sadech čekají na malé i velké cyklisty stopovačka, cyklodílna, jízda zručnosti, cykloprohlídky po nových stezkách, jízda na dráze Pumptrack a pro nejmenší skákací hrad...

Dáváte-li přednost běhu v přírodě, vydejte se 22. dubna na Půlmaraton Plzeňského kraje. Kdo si netroufne na půlmaraton, může startovat v krajské pětce nebo desítce a děti si zasoutěží v rámci dětských běhů. Anebo máte radši kolotoče, houpačky, střelnice... Předposlední dubnový víkend (22.–23. 4.) provoní okolí doubraveckého kostelíka sv. Jiří a přilehlý park cukrová vata. Tradičně se zde koná Doubravecká pouť U Jiřího se spoustou atrakcí a stánků s občerstvením.
Zoo Plzeň – docela jiný svět

Zoo Plzeň – docela jiný svět

Pozornost si zaslouží zejména pavilon Tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů, kolekce plazů či ostrov lemurů. Součástí zoo je statek Lüfnerka s kolekcí domácích zvířat, africká restaurace Kiboko a také jedinečný DinoPark s modely pravěkých zvířat v životní velikosti.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.