Úvod > Aktuality > Tvrz Hůrka otevřela novou expozici
Zážitky

Tvrz Hůrka otevřela novou expozici

  • Vydáno29. června 2010
"S padákem nad hlavou" se jmenuje nová expozice v dělostřelecké tvrzi Hůrka. Je věnována československým parašutistům, kteří bojovali ve druhé světové válce. Tato expozice je jediná svého druhu u nás.
Hůrka je jednou z pěti stavebně dokončených tvrzí v České republice budovaných v rámci československého opevnění proti Německu. V současné době zde postupně vzniká muzeum opevnění.
 
V tvrzi Hůrka nově  návštěvníci najdou zajímavé exponáty: padák, zbraně, dokumenty nebo třeba i osobní drobnosti. Zkrátka vše, co měli českoslovenští výsadkáři u sebe. Výstava připomíná operaci Antropoid, na jejímž konci byl atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, mapuje také všechny operace od roku 1941.
 
Tvrz Hůrka je nejlépe dostupnou velkou moderní pevností v České republice (přístupná celoročně). Muzeum je provozováno v dělostřelecké tvrzi Hůrka, která byla součástí čs. pevnostního systému budovaného v letech 1935–38. Nová expozice otevřená od června 2010 – "S padákem nad hlavou" je věnována československým parašutistům, kteří bojovali ve druhé světové válce. Tato expozice je jediná svého druhu u nás.
Muzeum opevnění – dělostřelecká tvrz Hůrka

Muzeum opevnění – dělostřelecká tvrz Hůrka

Tvrz Hůrka je nejlépe dostupnou velkou moderní pevností v České republice (přístupná celoročně). Muzeum je provozováno v dělostřelecké tvrzi Hůrka, která byla součástí čs. pevnostního systému budovaného v letech 1935–38.

Další aktuality