Úvod > Aktuality > Turistické informační centrum v Plzni nabízí prohlídky s průvodcem
Turistické informacní centrum v Plzni nabízí prohlídky s pruvodcem
"> Turistické informacní centrum v Plzni nabízí prohlídky s pruvodcem "> A protože prohlídka Plzne by bez ochutnávky pravého Plzenského Prazdroje byla neúplná, zakoncíte prohlídkovou trasu v Pivovarském muzeu "> Na své si prijdou všichni, kterým nestací informace z turistických brožur
Zážitky

Turistické informační centrum v Plzni nabízí prohlídky s průvodcem

  • Vydáno5. července 2014
Město Plzeň zavádí pravidelné turistické prohlídky historického centra. Až do konce září se na ně můžete vypravit konají každou sobotu v 15:30 hodin. Na své si přijdou všichni, kterým nestačí informace z turistických brožur a rádi by se dozvěděli něco víc nejen o historii západočeské metropole.

PlzeňNa zhruba devadesátiminutové individuální prohlídky atraktivních památek a zajímavostí v centru Plzně se mohou zájemci vydat se školeným průvodcem až do konce září každou sobotu. Sraz účastníků je vždy v 15:30 hodin, před Turistickým informačním centrem města Plzně na náměstí Republiky 41, kde si můžete zakoupit vstupenku.

Trasa vás zavede od radnice a katedrály sv. Bartoloměje k historickým měšťanským domům opředeným nejrůznějšími pověstmi. Projdete se plzeňskou chloubou – sadovým okruhem obklopujícím historické jádro města, kde budete moci obdivovat Divadlo J. K. Tyla, Měšťanskou besedu, Západočeské muzeum nebo sochu Spejbla a Hurvínka.

Sv. BartolomějA protože prohlídka Plzně by bez ochutnávky pravého Plzeňského Prazdroje byla neúplná, zakončíte prohlídkovou trasu v Pivovarském muzeu, kde si budete moci vychutnat třetinku plzeňské dvanáctky. Pro děti a řidiče je připraven nealkoholický nápoj. Ochutnávka piva není jediným bonusem. Ke vstupence v hodnotě 100 Kč získáte navíc 50% slevu na vstupné do muzea Patton Memorial Pilsen, kde uvidíte více než 1500 tematických exponátů připomínajících osvobození Plzně americkou armádou.

Sadový okruh v centru Plzně

Sadový okruh v centru Plzně

Plzeňské historické centrum je ze tří čtvrtin obklopeno pásem sadů, které se v posledních letech staly oblíbeným turistickým cílem. Svým návštěvníkům nabízejí možnost odpočinku a vychutnání si atmosféry města.

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě katedrála sv. Bartoloměje. Chrám je zřetelný již z dálky se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni patří k předním muzejním institucím v České republice s více než dvěma miliony sbírkových předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti.

Patton Memorial Pilsen – Památník generála Pattona v Plzni

Patton Memorial Pilsen – Památník generála Pattona v Plzni

Patton Memorial Pilsen jako jediné muzeum v Česku mapuje postup spojeneckých vojsk od vylodění v Normandii až po osvobození Plzně a západu Čech americkou armádou. V nově otevřené expozici uvidíte také řadu artefaktů z bojišť i osobních předmětů vojáků.