Úvod > Aktuality > Vánoční výstava ve Vizovicích láká na tradiční ozdoby i módními trendy
Kultura

Vánoční výstava ve Vizovicích láká na tradiční ozdoby i módními trendy

  • Vydáno9. listopadu 2022
Ve vizovické Galerii Mariette se každoročně od podzimu do Vánoc koná vánoční výstava. Ta letošní potrvá až do 23. prosince 2022 a představuje tradiční ozdoby i módními trendy ve vánoční vázdobě a zdobení stromečků. Jedná se o exkluzivní kolekce skleněných vánočních ozdob vyráběných ručně českými výrobci.
Vánoční výstava ve VizovicíchVe vizovické Galerii Mariette se každoročně od podzimu do Vánoc koná prodejní vánoční výstava. Ta letošní potrvá až do 23. prosince 2022 a představuje ty nejkrásnější ručně vyráběné skleněné ozdoby, nejrozmanitějších barev a tvarů. Vánoční výstava v Galerii Mariette ukáže návštěvníkům nejrůznější barvy, dekory, tvary i velikosti skleněných ručně vyráběných vánočních ozdob, stromečků a aranžmá. Ozdoby, které jsou ve Vizovicích k vidění, pochází od výrobců ze severních Čech a většina vznikla přímo na zakázku galerie Mariette tak, aby se příchozí seznámili s těmi nejaktuálnějšími módními trendy ve zdobení vánočních stromků. Trendy určuje speciální organizace EFSA – Evropská asociace floristů a výrobců dekorací.

Vánoční výstava v Galerii Mariette ve VizovicíchVětšina ozdob v Galerii Mariette je připravena na zakázku ve Dvoře Králové nad Labem. Až do roku 2001 se ozdoby vyráběly přímo nedaleko Vizovic v Jasenné, ovšem nástup laciné asijské tovární konkurence byl pro zdejší výrobu likvidační. Vlastní výroba v Jasenné sice zanikla, ale na prezentaci a propagaci tohoto jedinečného druhu užitého umění bývalí výrobci nerezignovali a začali pořádat vánoční výstavy ve Vizovicích. Svoje návrhy zadávají do výroby partnerské firmě DUV ve Dvoře Králové nad Labem. Nejprve čerpali z rozsáhlého archivu vzorků, který za léta v oboru vytvořili. Později začaly vznikat nové návrhy a dnes ve Vizovicích vytváří jedinečné limitované kolekce originálních českých skleněných vánočních ozdob v aktuálních světových trendech. Nejrozšířenější jsou ozdoby s průměrem šest centimetrů. V průběhu let se stále vyvíjejí technologie zdobení, k vidění jsou ozdoby s takzvanou strhávací barvou. Oblíbeným prvkem jsou například i balotinové posypy, které odrážejí světlo. Přibývají také odstíny barev.

Vánoční výstava v Galerii Mariette ve VizovicíchPoslední dobou jsou populární i stromečky s ozdobami v dekoru modrotisku. Ty na výstavě také nechybí. Letos jej zdobí voňavé perníčky. Dále zde uvidíte stromky s bílými ozdobami s motivem krajky a krásné jsou i ozdoby inspirované vánočními perníčky. Nechejte na sebe zapůsobit kouzlo Vánoc a naberte inspiraci k letošní vánoční výzdobě u vás doma! Otevřeno je denně od 9:00 do 17:00 hodin. Z důvodu velkého zájmu doporučujeme přijít na výstavu spíše ve všední dny. Galerie Mariette se nachází v předzámčí zámku Vizovice, vstup se sem neplatí a výstava je prodejní.
Vánoční výstava v Galerii Mariette ve Vizovicích

15.10.
23.12.
Vánoční výstava v Galerii Mariette ve Vizovicích

Galerie Mariette sídlící v předzámčí zámku Vizovice otevřela svou každoroční Vánoční výstavu a široké veřejnosti prezentuje ve dvou výstavních sálech um tradiční české výroby foukaných skleněných vánočních ozdob. Výstavu můžete navštívit do 23. prosince.

Další aktuality

Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová

Celoročně přístupná rozhledna na vrchu Miloňová nad Velkými Karlovicemi láka na podzimní procházku. Vyhlídková plošina umístěná 20 metrů nad okolním terénem umožňuje kruhový výhled do okolní krajiny. Zdoláte-li 846 metrů vysoký kopec, budete mít před sebou Vsacké Beskydy, Javorníky i údolí Vsetínské Bečvy jako na dlani.
Zlínský kraj | Příroda

Expozice ve Valašské dědině a Mlýnské dolině Valašského muzea v přírodě zůstávají mimořádně otevřené

Ještě dva víkendy vybízejí k procházce po rozsáhlém areálu Valašského muzea v přírodě. Vedle areálu Dřevěného městečka jsou v tomto mimosezónním období přístupné exteriéry Valašské dědiny a Mlýnské doliny. Pro nadcházející víkendy, od 5. do 6. a od 12. až do 13. listopadu 2022, připravilo Valašské muzeum v přírodě pro návštěvníky možnost prohlídek areálu od 9:00 do 16:00 hodin.
Zlínský kraj | Památky

Vyzkoušejte Skiregion Valašsko – sedm areálů na jeden skipas

Přijeďte si zalyžovat na Valašsko! Se společným skipasem Skiregionu Valašsko můžete využít hned několik lyžařských středisek. Sedm lyžařských areálů v Beskydech a Javorníkách, v oblasti kolem Velkých Karlovic na Valašsku, spojilo síly a od nabízí návštěvníkům společný skipas, jenž je obvyklou součástí nabídky velkých lyžařských středisek po celé Evropě.
Zlínský kraj | Zimní sporty

Užijte si stašidelný a zábavný Halloween ve zlínské zoo

Přijďte si vychutnat strašidelnou procházku areálem zlínské zoo! Čekají na vás čarodějnice, duchové, kostlivci, pavouci a také originální dýňová aranžmá. Letošní oslava keltského svátku Halloween probíhá ve velkém stylu! Od středy 26. do neděle 30. října 2022 trvá speciální program, který pobaví malé i velké návštěvníky. Halloween v Zoo Zlín trvá po celé podzimní prázdniny, ale hlavní program je připraven na sobotu. Návštěvu s menšími dětmi doporučujeme spíše v pátek nebo neděli.
Zlínský kraj | Zážitky