Úvod > Aktuality > Top secret se vrací zpět do Techmanie Plzeň
Kultura

Top secret se vrací zpět do Techmanie Plzeň

  • Vydáno18. května 2016
Od 22. května můžete v Techmanii prozkoumat tu stranu společnosti, se kterou se běžně nesetkáváme: špiony, to, jak pracují, jaké techniky používají k proniknutí do našeho soukromí. Otevírá se tu totiž "staro-nová" expozice a věřte, že atmosféra Top secret je plná záhad. Zkuste i vy poodhalit jejich oponu.
Expozice Top secret umožní návštěvníkům zúčastnit se sedmi misí ze světa tajných služeb. Pátrají třeba po táboře teroristů ukrytém v horách nebo po bombě v ministrově autě, pracují na letišti, v úřadě, na policejní stanici, v kanceláři tajných služeb i na ulici. Seznámí se se šifrováním, odposloucháváním nebo s prací se satelitními snímky, musejí se vyhnout spleti laserových paprsků, pracují s informacemi, vyhodnocují a dávají věci do souvislostí. Zkrátka jako skuteční pracovníci tajných služeb nebo postavy známé z filmů a seriálů.

První milovníci světa špionů se do Top secret podívají v neděli 22. května. Na léto pak Techmanie chystá ucelenou nabídku Léto na hraně zákona, která propojí zážitky v Top secret s návštěvou programů v laboratořích Kriminálka TSC.
Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.