Úvod > Aktuality > Telč láká děti na pohádkovou cestu

Telč láká děti na pohádkovou cestu

Vydáno 8. června 2019 Památky
Pohádková neděle v Telči se letos koná 9. 6. 2019 od 10 do 17 hodin. Den to bude plný zábavy nejen pro děti ale i jejich rodiče. Program bude velmi pestrý. Děti i dospělí se mohou těšit na pohádkový park, řemeslné trhy nebo divadelní a žonglérské představení.

Pohádková neděleV zámecké zahradě a v zámeckém parku bude o Pohádkové neděli připravena pro děti pohádková cesta. Děti obdrží mapku a budou plnit úkoly, jimiž je budou provázet pohádkové postavy. Děti po splnění úkolů budou moci svoji pohádkovou mapku vložit do bedny a 16:30 hod. proběhne losování. Mapky budou slosovatelné o zajímavé ceny.

Na zámeckém spodním nádvoří se uskuteční řemeslný trh. Divadelní, šermířská a loutková představení budou probíhat na terase Zámecké zahrady.

Na nádvoří zámku se budete moci zúčastnit soutěže s moderátory Hitrádia Vysočina – Milanem Řezníčkem a Jirkou Doležalem. Mimo to se můžete těšit i na hudební vystoupení.

Telčský dům - stálá výstava o historii a pověstech Telče a jejího okolí

Telčský dům - stálá výstava o historii a pověstech Telče a jejího okolí

Na náměstí v Telči můžete navštívit Telčský dům. Využijete–li příležitosti a vstoupíte dovnitř, ocitnete se rázem ve světě legend, skřítků a historických příběhů.

Zámek Telč - klenot moravské renesance

Zámek Telč - klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.