Úvod > Aktuality > Techmania Science Center má znovu otevřeno. Láká na nový film a termovizi
Techmania Science Center má znovu otevřeno. Láká na nový film a termovizi
"> "> "> ">

Techmania Science Center má znovu otevřeno. Láká na nový film a termovizi

Vydáno 4. června 2020 Zážitky
Techmania Science Center v Plzni se od 2. června opět oteřela pro školy a veřejnost. Nyní zve návštěvníky na nový film „Planeta Česko“ a exponát „Termovize“, který navíc bude hlídat tělesnou teplotu příchozích a zajišťovat bezpečnost všech návštěvníků. Svůj provoz centrum upravilo tak, aby na každého návštěvníka připadalo nejméně 20 m² expoziční plochy a tím byla dodržena dostatečná vzdálenost mezi osobami.
TechmanieProvoz v Techmanii rozdělili na dva okruhy, které jsou přístupné vždy ve stanoveném čase. Hlavní budova je otevřená ve dvou časech a 3D Planetárium má tři časy otevření. Po skončení času pro příslušný okruh budou prostory vyklizeny a desinfikovány. Stejně jako před pauzou vynucenou pandemií koronaviru je oblíbené plzeňské science centrum připraveno bavit malé i velké taji světa vědy a techniky.

Právě teď, kdy se děti učí ve velké míře doma, je ideální příležitost doplnit výuku návštěvou Techmanie, kde se s řadou témat seznámí názornou a atraktivní formou. Návštěva Techmanie přitom nejen potěší děti a rodiče, ale také podpoří science centrum. To je možné i dalšími způsoby – nákupem permanentky, členstvím v Techmania Klubu nebo finančním darem.

termokameraNávštěvníci budou moci zhlédnout nový český celovečerní film „Planeta Česko“ a díky nejmodernějším technologiím zcela zblízka poznají fascinující svět zvířat a rostlin. Ve snaze zvýšit bezpečnost návštěvníků a svých zaměstnanců centrum přijalo opatření, které eliminuje vstup lidí s vyšší teplotou. Instalace "Termovize" proběhla ve spolupráci s výzkumným centrem NTC Západočeské univerzity v Plzni, které se kromě jiného specializuje na bezkontaktní měření. Ve vstupní části budovy před recepcí naistalovalo science centrum ve spolupráci s výzkumníky termokameru, která je tak prvním exponátem, jež hosté uvidí. Nový exponát nejen vysvětluje princip termovizního měření, ale zároveň identifikuje osoby se zvýšenou teplotou.
 
Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i jediné 3D planetárium v České republice.

Za forenzní vědou do Techmanie

Za forenzní vědou do Techmanie

Víte, co jsou to forenzní vědy? Kdo má rád detektivky, nebude na rozpacích, protože forenzní vědy se uplatňují hlavně při vyšetřování a dokazování zločinů. A často to je velké dobrodružství, než se za pomoci biologie, chemie, genetiky či daktyloskopie a balistiky podaří odhalit pachatele.

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Další aktuality

6.7.
2020
Černí baroni lákají na zámek Zelená Hora v Nepomuku

Černí baroni lákají na zámek Zelená Hora v Nepomuku

Plzeňsko a Český les | Zážitky
27.6.
2020
Užijte si léto v Prazdroji 2020

Užijte si léto v Prazdroji 2020

Plzeňsko a Český les | Zážitky