Úvod > Aktuality > Státní opera Praha opět uvede taneční love story Fantom opery
Státní opera Praha opět uvede taneční love story Fantom opery
">
Kultura

Státní opera Praha opět uvede taneční love story Fantom opery

  • Vydáno17. října 2011
Po třech letech se opět na scénu Státní opery Praha vrací oblíbená taneční hororová love story Fantom opery. Již tento čtvrtek tak můžete do Prahy zavítat na obnovenou premiéru romantického příběhu z podzemí pařížské Opery.
Baletní repertoár Státní opery Praha obohatí i další titul – Don Quijote Ludwiga Minkuse. Premiéra baletu je naplánována na 16. února příštího roku.

Státní opera by se měla k 1. lednu příštího roku majetkově propojit s Národním divadlem. Plán zachovává uměleckou samostatnost orchestrů a sborů obou institucí, počítá naopak se sloučením baletních souborů a souboru sólistů. Historická budova Státní opery se má navíc rekonstruovat, v havarijním stavu je totiž jevištní točna a celé spodní jeviště. Opravovat se začne za provozu už v příštím roce. V letech 2013 až 2014 pak bude vždy od června do září uzavřena, proto se sezona zkrátí o dva měsíce. V září 2014 by opravy měly skončit.

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.