Úvod > Aktuality > Stáhněte si průvodce Aloise Nebela do svého mobilu
alois_nebel_01.png
Zážitky

Stáhněte si průvodce Aloise Nebela do svého mobilu

  • Vydáno22. května 2013
Vlastníte iPhone, nebo telefon s Androidem? Jste milovníkem filmu a turistiky? Jestli ano, tak si stáhněte novou aplikaci fungující jako originálně pojatý průvodce po regionu Jeseníků a Rychlebských hor. Není to průvodce přímo po Nebelovských reáliích, protože ty jsou z velké části fikcí, příběh Aloise Nebela se ale aplikací rozvíjí a nabízí vám možnost získat další komiksové příběhy.

Průvodce Aloise NebelaKomiksy vznikly speciálně pro potřeby aplikace a díky nim můžete srovnávat záběry z filmu se skutečností. Jednou z lokalit, kam vás příběh zavede, je i hlavní nádraží v Praze. Přímo na perónu porovnáte filmové záběry, které byly natočeny v původní barevné verzi se scénami převedenými do tzv. rotoskopie. Dokonce uvidíte bonusové záběry, které ve filmu nenajdete.

Aplikace vás přivede celkem na jedenáct míst spojených s různými zajímavostmi v Jeseníkách a v Rychlebských horách. V každé lokalitě je krátká trasa od 3 do 10 kilometrů, na které postupně pomocí svého mobilního telefonu sesbíráte krátký komiksový příběh originálně namluvený charismatickým hlasem Miroslava Krobota, samotného představitele Aloise Nebela. Je jen na vás zda projdete delší, kratší nebo dokonce všechny trasy. Komiks získáte jen na určených místech. Jde tedy o jakousi odměnu, kterou dostanete pouze za předpokladu, že jednotlivá místa opravdu navštívíte.

Aplikaci si můžete stáhnout zde.

V aplikaci jsou kromě nových komiksových příběhů u každé lokality i informace o daném místě, jeho historii a také doporučení, co dalšího zajímavého je možno v okolí vidět. Dostanete se například do míst, kde se na Jesenicku těžilo zlato, k zaniklé lesní železnici i na místa, kde začaly jesenické procesy s čarodějnicemi. Můžete tak sledovat příběhy Aloise Nebela a zároveň se seznámit s výběrem toho nejlepšího, co je v Jeseníkách k vidění.
S Nebelem po semmeringu v Jeseníkách

S Nebelem po semmeringu v Jeseníkách

Vydejte se po nejkrásnější tuzemské železniční dráze po stopách Aloise Nebela. Cesta začíná ve známém železničním uzlu Zábřeh na Moravě a pokračuje jednotlivými zastávkami až do Zlatých Hor.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Další aktuality

Expozice v tropickém skleníku v Olomouci můžete navštívit i v listopadu

Skleníky Flory Olomouc ve Smetanových sadech patří k největším v ČR. V palmovém, kaktusovém, tropickém a subtropickém skleníku každou roční dobu raší, kvetou a přinášejí plody desítky nejexotičtějších druhů rostlin, proto jsou návštěvníkům přístupny – s vyjímkou zimních měsíců – téměř po celý rok. V listopadu je tu otevřeno o víkendech, vždy od 9:30 do 16:00 hod.
Olomoucký kraj | Příroda

Advent v Olomouci začne už v pátek

Vánoční trhy s bohatým kulturním programem již od pátku 18. listopadu oživí centrum města, ulice se rozezní vánočními koledami a náměstí se rozzáří duchem Vánoc. Vychutnat si tu můžete tradičně horký punč s pohledem na dominantu města a památku UNESCO – Sloup Nejsvětější Trojice. Vánoční trhy 2022 se v Olomouci konají od 18. 11. do 23. 12. 2022.
Olomoucký kraj | Zážitky

Šternberský hrad zve na martinské prohlídky s ochutnávkami

Na moravském hradě Šternberk se na rozdíl od většiny památek bude provázet i v měsíci listopadu. U příležitosti oslav svátku svatého Martina připravuje hrad speciální „Svatomartinské prohlídky“. Prohlídky se uskuteční v sobotu 12. listopadu 2022 od 10 do 15 hodin.
Olomoucký kraj | Památky

Česko mezi řádky: Habermannův mlýn, Bludov a Josef Urban

Když v roce 2001 poprvé vyšla kniha Habermannův mlýn Josefa Urbana (*1965), strhnul se kolem ní velký poprask. Ještě bouřlivější reakce vyvolal stejnojmenný film režiséra Juraje Herze v roce 2010. Není divu: příběh mlynáře Habermanna a poválečného odsunu sudetských Němců se dotýká dosud živého tématu česko-německých vztahů.
Olomoucký kraj | Životní styl