Úvod > Aktuality > Singltrek pod Smrkem je o dalších 11 kilometrů delší
Singltrek pod Smrkem je o dalších 11 kilometrů delší
">
Letní sporty

Singltrek pod Smrkem je o dalších 11 kilometrů delší

  • Vydáno26. září 2012
Singltrek pod Smrkem neboli síť rekreačních stezek pro cyklisty v lesích Libereckého kraje je o dalších 11 kilometrů delší. Jejich slavnostní otevření proběhne v pátek 28. září v 10 hodin u chaty Hubertka v Jizerských horách, nad obcí Lázně Libverda.

Česko – polský Singltrek pod Smrkem neboli síť rekreačních stezek pro cyklisty je o dalších 11 kilometrů delší. Nové trasy jsou situovány na Hejnický hřeben, nástupní místo je nedaleko silnice spojující městečko Hejnice a obec Lázně Libverda ve Frýdlantském výběžku. 

Samotný Singltrek představuje vůbec první cyklistickou stezku tohoto typu v ČR i kontinentální Evropě. Singltrek jsou unikátní přírodě blízké stezky, projektované a budované dle speciální metodiky, zaručující maximální návštěvnický zážitek z jízdy na kole v terénu, respektující přírodní prostředí a potřeby lesního hospodaření. Jde o stezky jednosměrné v šíři jediného jezdce, vedoucí svahy v mírných sklonech, vlnící se mezi stromy. Respektují tak lesní prostředí a přinášejí lidem skutečný požitek z jízdy na kole a pobytu v lese. 

Speciálně navržené stezky slouží terénním cyklistům všeho věku a schopností. Stezky mají různou náročnost, vyberou si nejen dobře trénovaní bajkři, ale také začátečníci, rodiny s dětmi či handicapovaní. 

O kvalitě a atraktivnosti Singltreku svědčí významná ocenění, které za krátkou dobu své existence získal.  Od loňského listopadu je jako první evropské mountainbikové centrum na seznamu 7 nejlepších destinací pro terénní cyklistiku na světě vydaného Mezinárodní organizací  IMBA (International Mountain Bicycling Association). 

V listopadu 2010 Singltrek uspěl v soutěži nejlepších turistických nabídek Ceny Kudy z nudy 2010 pořádané agenturou Czech Tourism. Bezkonkurenčně zvítězil v regionální kategorii pro Českolipsko a Jizerské hory, v rámci celé ČR se pak umístil na vynikajícím 9. místě.  

Poutní místo v Hejnicích – impozantní bazilika Navštívení Panny Marie

Poutní místo v Hejnicích – impozantní bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice, ležící v zeleném údolí řeky Smědé a obklopené několika přírodními rezervacemi, má staletou poutní tradici. Tato obec bývá navštěvovaná především díky baroknímu kostelu, bazilice minor Navštívení Panny Marie, stojící na místě starého poutního místa, kterému se přezdívá český Mariazell.

Singltrek pod Smrkem – první síť singltrekových stezek v ČR

Singltrek pod Smrkem – první síť singltrekových stezek v ČR

Singltrek pod Smrkem je první síť singltrekových stezek v ČR navržená pro maximální prožitek z jízdy na kole a s respektem k přírodě. Singltrek respektuje lesní prostředí a dělá vše pro to, aby si široká škála návštěvníků užila jízdu v přírodě.

Restaurace Obří sud – dřevěná rarita Jizerských hor

Restaurace Obří sud – dřevěná rarita Jizerských hor

Výletní restaurace Obří sud je skutečnou raritou svého druhu. Nachází se v obci Lázně Libverda v regionu Frýdlantsko a byl postaven již v roce 1931, a to pro lázeňské hosty.

Zdraví si udržuji a buduji ve Spa Resortu Libverda

Zdraví si udržuji a buduji ve Spa Resortu Libverda

Spa Resort Libverda se nachází v obci Lázně Libverda v malebném podhůří severního úpatí Jizerských hor, v nadmořské výšce 424 m n. m. u města Hejnice (25 km od Liberce). Díky své podhorské poloze a okolním smíšeným lesům je zde léto mírné a podzim suchý a teplý.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl