Úvod > Aktuality > Severočeské muzeum v Liberci čeká rekonstrukce
Severoceské muzeum v Liberci ceká rekonstrukce
"> Severoceské muzeum v Liberci ceká rekonstrukce "> Ve výstavní cásti muzea bude vytvorena nová expozice historických automatofonu "> Práce budou probíhat za provozu, muzeum ale bude omezene fungovat
Kultura

Severočeské muzeum v Liberci čeká rekonstrukce

  • Vydáno12. února 2014
Od ledna zavřené Severočeské muzeum v Liberci čeká na jaře 2014 rozsáhlá rekonstrukce. Od konce května by se mělo návštěvníkům znovu otevřít, i když se plánované práce nepodaří do této doby dokončit. Hhotovo by mělo být do konce letních prázdnin. Muzeum bude mít po rekonstrukci bezbariérový přístup, vylepšené zázemí a novou expozici.
Severočeské muzeumSeveročeské muzeum v Liberci se po rekonstrukci dočká výtahu a bezbariérových ramp, většina veřejných prostor tak bude konečně přístupná tělesně postiženým a rodinám s kočárky. Neméně důležitým vybavením, které muzeum dlouhodobě postrádalo. Radikálním zásahem projdou stávající toalety pro veřejnost.

Muzeum sídlí v památkově chráněné budově z roku 1898, což zvyšuje nároky na stavební firmy. Žádný uchazeč dosud nevyhověl zadávacím podmínkám a proto se renovační práce, které měly byýt hotové do 22. května 2014, opozdily. Vše by mělo být dokončeno do konce letních prázdnin. Bez ohledu na zpoždění se ale muzeum koncem května otevře návštěvníkům. Práce budou probíhat za provozu, muzeum ale bude omezeně fungovat.

FlašinetVe výstavní části muzea bude vytvořena nová expozice historických automatofonů, tj. flašinetů, orchestrionů a pianol, kde se návštěvníci seznámí s místní výrobou těchto specifických hudebních nástrojů. V prostředí pánského salónu, v podloubí ulice i u hospodského výčepu si budou moci vyzkoušet funkční modely hracích strojků nebo se zaposlouchat do jejich tónů.

Po rekonstrukci muzeum chystá výstavy Bakalaureáty 2014 a Královské posezení – historické toalety.
Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci

Severočeské muzeum v Liberci prošlo mezi lety 2018 až 2020 nákladnou rekonstrukcí. Návštěvníkům se jeho zrekonstruované prostory, a nové moderní expozice otevřely začátkem roku 2021. Naleznete zde nové expozice uměleckých řemesel a průmyslu, kterým je vyhrazeno celé jedno patro muzea.

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl