Úvod > Aktuality > Seriál závodů Tour de Kids se jede po celém Česku
Seriál závodů Tour de Kids se jede po celém Česku
">
Letní sporty

Seriál závodů Tour de Kids se jede po celém Česku

  • Vydáno6. června 2013
Máte doma malého cyklistu? Vydejte se s ním na dětský cyklistický den Tour de Kids, na výběr je mnoho měst po celém Česku. Nejbližšími termíny jsou 8. června Mladá Boleslav, 15. června Luhačovice a 16. června Trutnov. Posledním závodem bude Praha 7. září. Letos se koná již třetí ročník těchto populárních závodů pro děti.
Malá cyklistkaCílem projektu Tour de Kids je podpora zdravého sportování dětí a mládeže, neboť dle posledních výzkumů jsou české děti deváté nejtlustší děti na světě. Druhým cílem je naučit se správným návykům bezpečné jízdy na kole, protože nejvíce vážných úrazů na kole postihuje právě děti. Chtěli bychom dětem hravou formou vysvětlit, proč je důležité nosit cyklistické přilby, jak má správně vypadat nastavené kolo. Jaké kolo je vůbec vhodné pro děti a mnoho dalších zajímavostí.

Unikátnost projektu spočívá v tom, že se jedná o první a jediný seriál cyklistických závodů zaměřenýchpřímo na děti, nejde pouze o doplňkový závod k závodu dospělých. Letos se závody jedou v 17 městech po celé České republice. Tour de Kids byla zahájena 1. května ve Slaném.

S dětmi můžete vyrazit do Mladé Boleslavi, Trutnova, Chomutova, Teplic, Liberce, Tábora, Žďáru nad Sázavou, Lipno nad Vltavou, Vsetína, Luhačovic, Olomouce, a Prahy. Celá série skončí 7. července právě na Václavském náměstí v Praze.

Děti mohou závodit v pěti kategoriích rozdělených podle věku. Závody jsou formou rozjížděk a ti nejlepší z každé rozjížďky postupují do finále. V jedné rozjížďce je maximálně 12 až 15 dětí proto, aby každý měl stejné podmínky. Holky i kluci startují samostatně, i vyhlašování je rozdělené. Organizátoři pro letošek připravili jednorázové čipy umístěné přímo na startovní čísla.