Úvod > Aktuality > Samotoč – nevšední zážitek pro každého na Otakarově farmě v Českém ráji
Samotoč – nevšední zážitek pro každého na Otakarově farmě v Českém ráji
"> "> ">
Životní styl

Samotoč – nevšední zážitek pro každého na Otakarově farmě v Českém ráji

  • Vydáno15. dubna 2016
Vydejte se do Českého ráje nejen za přírodními krásami a kulturními památkami, ale okuste také rodinnou atmosféru na farmě a u nás neobvyklý způsob samoobsluhy, která vás nadchne a podnítí ve vás touhu se na toto místo znovu vrátit.
Kráva z Otakarovy farmyNa Otakarovu farmu narazíte při cestě na nejvyšší vrchol Českého ráje, Kozákov, nebo naopak při cestě zpět dolů. Na farmě žije několik druhů domácích zvířat, které jsou zvyklé na kontakt s lidmi a návštěvníci se tedy nemusí obávat a mohou si vyzkoušet například krmení ovcí z ruky. Pro zájemce o delší pobyt v tomto nádherném prostředí jsou zde k dispozici tři plně vybavené apartmány inspirovány rakouským stylem.

Velmi zajímavé a nevšední je místo zvané Samotoč, kde si návštěvníci mohou sami natočit nápoje, většinou se jedná o pivo a malinovku, a dokonce v ledničce najdou nějaké to občerstvení, např. špekáčky na opečení apod. Placení probíhá poté dle ceníku do průhledné krabičky, která je pro tento účel určena. Uprostřed tohoto prostoru se nachází ohniště a k zapůjčení slouží též kusy kožešiny na zahřátí. Příjemné posezení ocení nejen místní a turisté, ale též cyklisté a nadšenci s vypůjčenými koloběžkami.

V okolí Kozákova se nachází mnoho dalších atraktivit, které stojí za to navštívit, například zámek Sychrov společně s přilehlým parkem, zříceninu hradu Kost či zámek Hrubá Skála. Zájemci o geologii se mohou vydat do Muzea drahých kamenů v Radostné pod Kozákovem.
Otakarova farma – samotoč a apartmány Kozákov

Otakarova farma – samotoč a apartmány Kozákov

Otakarova farma Samotoč a apartmány Kozákov vám nabízí příjemnou dovolenou, strávenou na rodinné farmě přímo v srdci Českého ráje. Přijeďte se podívat, jak vypadá život na farmě! Vraťte se se svými dětmi do dětských let a navštivte nás.

Vrch Kozákov v Českém ráji – v létě i v zimě aktivně i za poznáním

Vrch Kozákov v Českém ráji – v létě i v zimě aktivně i za poznáním

Nejvyšší horou Českého ráje a zároveň i Podkrkonoší je Kozákov (744 m n.m.). Tato melafyrová hora byla ve třetihorách činnou sopkou. V dutinách melafyru krystalizovala ložiska olivínu a dalších polodrahokamů.

Další aktuality