Úvod > Aktuality > Rozhlédněte se z nové vyhlídky na hradě Orlík u Humpolce
Památky

Rozhlédněte se z nové vyhlídky na hradě Orlík u Humpolce

  • Vydáno7. listopadu 2014
Na hradě Orlík u Humpolce byla otevřena nová rozhledna, která je vloženou ocelovou konstrukcí do hradní věže a slibuje nádherné daleké pohledy do kraje okolo Humpolce. Ač je hradní areál již pro turisty v tuto roční dobu již obvykle uzavřen, správa hradu přesto připravila pro všechny zájemce mimořádně prodloužení otvírací doby hradu i o nadcházejícím víkendu 8. a 9. listopadu od 10 do 16 hodin.
Rozhledna orlík u HumpolceZačátkem listopadu byla na věži hradu Orlík otevřena nová rozhledna. Kovová konstrukce byla vestavěna do torza kdysi poškozené kamenné věže. Vystoupat až na vrchol 22 metrů vysoké vyhlídky lze po 104 schodech točitého schodiště.

Rozhledna je přístupná pro všechny zájemce v rámci prohlídky hradu Orlík mimořádně i o víkendu 8. a 9. listopadu od 10 do 16 hodin. Správa hradu si však vyhrazuje možnost hrad uzavřít za nepříznivého počasí, kteréby neumožnilo bezpečný výstup na hradní věž. Otevřenou věž poznáte na první pohled podle vyvěšeného červeného praporu se znakem prvních majitelů hradu pánů z Dubé.

Z věže se naskýtá krásný výhled na hrad Lipnici, horu Blaník, nejvyšší vrchol Pacovské pahorkatiny Strážiště, vrchy Křemešník a Čeřínek a město Humpolec. Zda bude otevřeno i v dalších listopadových víkendech bude záležet především na počasí a také na zájmu návštěvníků.
Zřícenina hradu Orlík u Humpolce s rozhlednou

Zřícenina hradu Orlík u Humpolce s rozhlednou

V prostředí romantické zříceniny uvidíte a zažijete mnohé. Co vás tu čeká? Zachovaná hranolová věž, druhá hradní brána, bašta, zbytky opevnění a podsklepených paláců a černá hradní kuchyně, v níž byla rekonstruována chlebová pec. V areálu hradu najdete také rozhlednu, která nabízí krásné výhledy.