Úvod > Aktuality > Park Mirakulum se rozroste o velkolepé Lesní město
Park Mirakulum se rozroste o velkolepé Lesní město
"> "> "> "> Rodinný Park Mirakulum vstupuje do nové sezóny s radou novinek "> Svet, ve kterém se i dospelí stávají znovu detmi a deti jsou zde ve svém živlu, to je milovické Mirakulum "> Nové atrakce si budou moci návštevníci prohlédnout již o Velikonocích
Zážitky

Park Mirakulum se rozroste o velkolepé Lesní město

  • Vydáno7. července 2016
Řadu novinek připravuje letos pro své návštěvníky rodinný zábavně-naučný Park Mirakulum ve středočeských Milovicích. Na ploše více než 10 ha se nachází několik desítek herních prvků v nápaditém, organickém designu zejména z akátového dřeva. Naprostým unikátem po konstrukční, výtvarné i funkční stránce je Lesní město – nová, více než hektarová zóna v milovickém Parku Mirakulum.

MirakulumSvět, ve kterém se i dospělí stávají znovu dětmi a děti jsou zde ve svém živlu, to je milovické Mirakulum. V letošním roce se zde pro návštěvníky připravili řadu novinek.

Lesní město – nová, více než hektarová zóna v milovickém Parku Mirakulum, se pro veřejnost otevře 9. července. Celá zóna, včetně poslední monumentální věže, bude slavnostně zpřístupněna v druhé polovině srpna..

Co Lesní město nabízí?

Dvanáct dřevěných věží, plných ornamentů, průřezů a větvení, je zapuštěných mezi vzrostlé stromy. Propojují je s nimi visuté lanové mosty. Z korun stromů lze dojít, přesněji doručkovat, až do míst vzdálených několik stovek metrů.

Jde tedy o adrenalin pro malé a pořádnou zkoušku motorických schopností pro dospělé. Ostatně, to platí i pro podzemí: Lesní město je protkáno třemi sty metry chodeb, z nichž některé fungují jako labyrint.

Lesní město vznikalo v tomto oblíbeném rodinném areálu přes 18 měsíců. A na první pohled je tím nejlepším, co Mirakulum nově nabízí. Některé věže jsou vysoké až dvanáct metrů (navíc s třímetrovou podzemní částí), ovšem provedení je pro návštěvníky naprosto bezpečné.

Nová zóna je celá zapuštěná v lese. Nabízí tak příznivé klima i v teplých letních dnech. Doplňuje ji řada atrakcí jako obří výkyvný kolotoč, originální tubingová skluzavka nebo megakužel na principu boulderingu. Tvůrci mysleli i na nejmenší děti, které mohou ve stínu letitých stromů využít komornější lanová centra, trampolínu, pískoviště nebo další atrakce z akátového dřeva.

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice je multifunkční areál, nabízející široké využití. Na ploše 200 ha si můžete vyzkoušet jízdu vojenskou technikou, exotickým Hummerem anebo adrenalinovou zábavu ve formě paintballu, airsoftu či lasershotu.

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika