ÚvodAktualityPark Mirakulum se rozroste o velkolepé Lesní město
Zážitky

Park Mirakulum se rozroste o velkolepé Lesní město

  • 7. července 2016
Řadu novinek připravuje letos pro své návštěvníky rodinný zábavně-naučný Park Mirakulum ve středočeských Milovicích. Na ploše více než 10 ha se nachází několik desítek herních prvků v nápaditém, organickém designu zejména z akátového dřeva. Naprostým unikátem po konstrukční, výtvarné i funkční stránce je Lesní město – nová, více než hektarová zóna v milovickém Parku Mirakulum.

MirakulumSvět, ve kterém se i dospělí stávají znovu dětmi a děti jsou zde ve svém živlu, to je milovické Mirakulum. V letošním roce se zde pro návštěvníky připravili řadu novinek.

Lesní město – nová, více než hektarová zóna v milovickém Parku Mirakulum, se pro veřejnost otevře 9. července. Celá zóna, včetně poslední monumentální věže, bude slavnostně zpřístupněna v druhé polovině srpna..

Co Lesní město nabízí?

Dvanáct dřevěných věží, plných ornamentů, průřezů a větvení, je zapuštěných mezi vzrostlé stromy. Propojují je s nimi visuté lanové mosty. Z korun stromů lze dojít, přesněji doručkovat, až do míst vzdálených několik stovek metrů.

Jde tedy o adrenalin pro malé a pořádnou zkoušku motorických schopností pro dospělé. Ostatně, to platí i pro podzemí: Lesní město je protkáno třemi sty metry chodeb, z nichž některé fungují jako labyrint.

Lesní město vznikalo v tomto oblíbeném rodinném areálu přes 18 měsíců. A na první pohled je tím nejlepším, co Mirakulum nově nabízí. Některé věže jsou vysoké až dvanáct metrů (navíc s třímetrovou podzemní částí), ovšem provedení je pro návštěvníky naprosto bezpečné.

Nová zóna je celá zapuštěná v lese. Nabízí tak příznivé klima i v teplých letních dnech. Doplňuje ji řada atrakcí jako obří výkyvný kolotoč, originální tubingová skluzavka nebo megakužel na principu boulderingu. Tvůrci mysleli i na nejmenší děti, které mohou ve stínu letitých stromů využít komornější lanová centra, trampolínu, pískoviště nebo další atrakce z akátového dřeva.

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy Zážitky

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice je multifunkční areál, nabízející široké využití. Na ploše 200 ha si můžete vyzkoušet jízdu vojenskou technikou, exotickým Hummerem anebo adrenalinovou zábavu ve formě paintballu, airsoftu či lasershotu.

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání v Milovicích Zážitky

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání v Milovicích

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 12 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Další aktuality

10 zastavení s Janem Palachem – připomeňte si výročí jeho oběti

Každý rok v lednu si připomínáme výročí upálení Jana Palacha. Student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze chtěl dát roku 1969 najevo svůj nesouhlas s okupací Československa vojsky Varšavské smlouvy a apatií ve společnosti. Dne 16. ledna se u Národního muzea na Václavském náměstí v Praze polil hořlavinou a zapálil. Popáleninám poté podlehl 19. ledna. Výročí Palachova činu si můžete připomenout vzpomínkovým výletem do míst, kde Jan Palach žil či si prohlédnout několik zajímavých památníků a seznámit se s příběhy, které je provázejí.
16. leden 2025 7:09
Kultura, Středočeský kraj

Valentýn se blíží, oslavte ho ve středních Čechách

Cítíte romantiku ve vzduchu? To se blíží Valentýn – svátek zamilovaných. Ještě jste si nerezervovali valentýnský pobyt a přemýšlíte, jak svou lásku překvapit? Nechte se nalákat do středních Čechách a omrkněte, kde pro vás a vaši drahou polovičku mají nachystané speciální valentýnské anebo romantické balíčky. 
14. leden 2025 14:51
Životní styl, Středočeský kraj

Památník Karla Čapka láká návštěvníky také v zimě

V malebné krajině lesů a rybníků nedaleko Dobříše najdete dům Karla Čapka, kde spisovatel pobýval v letech 1935 až 1938. Malebná vilka s rozsáhlou zahradou nabízí prohlídku expozice zájemcům i v zimních měsících. Otevřeno je zde od pondělí do pátku od 9:00 do 16:00 hodin.
14. leden 2025 8:00
Kultura, Středočeský kraj

Kutná Hora letos slaví 30 let od zápisu na Seznam dědictví UNESCO

Historické centrum města s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci bylo na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zařazeno roku 1995. V rámci České republiky to tehdy byla v pořadí čtvrtá lokalita. Letos tedy Kutná Hora slaví již 30 let od této události. Oslavy tohoto výročí budou probíhat řadou společenských a kulturních akcí.
11. leden 2025 9:58
Památky, Středočeský kraj

Poznejte skalní hrad Valečov i v zimě

Hrad Valečov, jeden z nejkrásnějších českých skalních hradů v Českém ráji nedaleko Mnichova Hradiště a Branžeže, můžete za dobrého počasí navštívit i v zimě. Během zimy je hrad otevřen o víkendech od 9:00 do 16:00 hodin. Komentovaná prohlídka vede v zimě sklepením a nádvořím, na vyhlídku pak vystoupíte s informačním listem sami.
11. leden 2025 6:00
Památky, Středočeský kraj

Hrad Karlštejn zůstává přes zimu otevřený

Zatímco v minulosti byl hrad Karlštejn v lednu zavřený, letos prožívá nekonečnou sezónu. Od 1. ledna do 31. března 2025 je otevřen vždy v pátek, sobotu a neděli. Brány hradu jsou pro milovníky památek dokořán od 10:00 do 15:00 hodin.
10. leden 2025 10:00
Památky, Středočeský kraj

Kam na běžky v okolí Prahy ve a středních Čechách? Brdy, Sibiř i Ladův kraj

Když se o slovo přihlásí pravá zima i v nížinách, sněhová nadílka potěší nejen děti, ale i dospělé. Běžkovat se nakonec dá nejen v okolí hlavního města, ale i v samotné Praze. A příležitostí, kde si zajezdit na běžkách ve Středočeském kraji je více než dost. Pojďte se s námi přesvědčit, že střední Čechy mají rozhodně běžkařům co nabídnout.
9. leden 2025 8:00
Zimní sporty, Středočeský kraj

Užijte si Ladovskou zimu v Ladově kraji

„Ladovská zima za okny je a srdce jímá bílá nostalgie“ – prozaická skladba Jarka Nohavici se stává realitou. Sníh před nedávnem zavítal i do středních Čech a my doufáme, že si ho stihneme alespoň malou chvíli užít. Kde jinde by to mělo být než právě v Ladově kraji. Udělejte si pěknou zimní procházku a objevte místa, která Josef Lada ve svých dílech zachytil.
7. leden 2025 13:00
Zážitky, Středočeský kraj