Úvod > Aktuality > Rej strašidel propukne na hradě Loket
Rej strašidel propukne na hradě Loket
"> "> ">
Zážitky

Rej strašidel propukne na hradě Loket

  • Vydáno30. října 2019
Po roce si všechna strašidla mohou prověřit svoji zručnost a důvtip v soutěžích o ceny, ukázat své dovednosti v tanečním reji nebo získat to nejvyšší ocenění za svůj vzhled na hradě Loket. Mistři ohně a jejich magický tanec ukončí rej strašidel na nádvoří hradu večer 2. listopadu. Hrad se otevře všem strašidlům úderem osmnácté hodiny na kostelní věži.

Navštivte tajemný Loketský hrad... Noci jsou temné, plné strašlivých zvuků a stínů, až po těle mrazí. Jste-li odvážní, neseďte doma za pecí a zúčastněte se hrůzostrašného klání. Užít si můžete i divokých rejdů a odvážných činů.

Od 18:00 do 19:30 bude probíhat Strašidelné klání pro děti, které přinese soutěže v temných prostorách hradu. Poté bude následovat přehlídka strašidel a divoké tance a rejdy v Rytířském sále a ve 20:45 zakončí reje překvapení. Všichni, kdo chtějí navštívit strašidelný hrad na Rej strašidel, musí mít platnou rezervaci. Vstupenky je možné si zakoupit na hradě a nebo v knihovně v Lokti.

Hrad Loket – impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Hrad Loket – impozantní prostory ukrývají zábavu i poučení

Středověký hrad na výrazném skalním ostrohu, za tří stran obklopený řekou Ohří, je srdcem malebného městečka. Díky 26 m vysoké hradní věži si můžete všechno pěkně prohlédnout z ptačí perspektivy, včetně náměstí s barokním sloupem Nejsvětější Trojice, historických měšťanských domů a zbytků hradeb.

Svatošské skály u Lokte – zkamenělá svatba

Svatošské skály u Lokte – zkamenělá svatba

V Karlovarském žulovém masívu vznikl působením řeky Ohře chráněný přírodní výtvor Svatošské skály s množstvím skalních pilířů, hranolů a jehlanů.