Úvod > Aktuality > Psí tarotové karty...nejnovější přírůstek Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově
Psí tarotové karty...nejnovější přírůstek Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově
">
Zážitky

Psí tarotové karty...nejnovější přírůstek Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově

  • Vydáno25. září 2017
Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší – to vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých a světových rekordmanů. Mnoho z místních rekordmanů je zapsáno v České knize rekordů a někteří také v publikaci Guinnessovy světové rekordy.
Expozice rekordů a kuriozit se v pelhřimovském muzeu rozrostla o první Psí tarotové karty, které slouží k nahlížení do budoucnosti. Na 79 kartách může návštěvník spatřit 75 psích plemen. Na zbývajících kartách můžeme najít kostru altajského prapsa, Lajku – prvního psa ve vesmíru, v Česku oblíbené voříšky a mýtického Kerbera.

Karty vydaly Marie Lokingová, Alexandra Vetkovská a Anna Bechná. Marie Lokingová je autorkou obálky knihy, ve které najdete popis přesného významu každé karty. Kniha samotná je mimo jiné věnována i historii každého z vybraných psích plemen a jejich povahy, na jejímž základě byli psi vybráni pro zobrazení na příslušné kartě tak, aby korespondovali s jejím tradičním významem.

Speciální kapitola České knihy rekordů se věnuje čtyřnohým rekordmanům. Najdeme v ní psa s nejdelšíma ušima, nejmenšího a nejtěžšího psa, rekord v nejpočetnějším aportu nebo nejdelším spřežení.

V muzeu je nově vystaven sbírkový pejsek Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky. Peníze, které se vyberou, půjdou na podporu výcviku vodících psů. oj: http://www.denik.cz/regiony/pelhrimovske-muzeum-rekordu-a-kuriozit-je-v-oblezeni-psu-20170921.html


Zdroj: http://www.denik.cz/regiony/pelhrimovske-muzeum-rekordu-a-kuriozit-je-v-oblezeni-psu-20170921.html
Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší … To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici Muzea rekordů a kuriozit setkáte na každém kroku. Muzeum mapuje unikátní výkony českých i světových rekordmanů.