Úvod > Aktuality > Projděte se dnes po bývalé Zlaté cestě
Projděte se dnes po bývalé Zlaté cestě
">
Zážitky

Projděte se dnes po bývalé Zlaté cestě

Můžete se projít po části významné středověké obchodní cesty. Špacír po Zlaté cestě připravují na nedělní dopoledne spolky Terra Tachovia a Via Carolina.
Na sedmnácti kilometrech trasy si prostřednictvím milníků času vyznačujících Zlatou cestu připomenete jednotlivé osobnosti vztahující se ke Zlaté cestě a tachovskému regionu.
 
Nově bude odhalen již sedmnáctý milník času. Ten je věnován Burianu II Bohatému z Gutštejna, který jako první založil v Tachově školu a který obnovil Husity vypálený Karmelitánský klášter zvaný Černý.
 
Dozvíte se spoustu zajímavostí o způsobech cestování ve středověku. Jaké byly dopravní prostředky, účel cestování, cestovní rychlost, orientace v terénu, způsoby nocování a další a další.
 
Start pochodu bude na česko-německé hranici, u bývalé celnice v Pavlově Studenci – Bärnau, cíl pak na tachovském zámku. Na místo startu odveze účastníky pochodu autobus, ten vyjíždí od sportovní haly v Tachově v 9.15.

Interaktivní zelená stezka Muzea Českého lesa v Tachově

Interaktivní zelená stezka Muzea Českého lesa v Tachově

Především pro dětské návštěvníky byla vytvořena tzv. zelená stezka. Po celém muzeu jsou u vybraných exponátů či zastavení zelené popisky, které návštěvníky vyzývají, aby se dotýkal, zkoušel, hrál si.

CHKO Český les

CHKO Český les

Český les tvoří pohraniční pohoří od domažlické části Českého lesa po Dyleňský les. Je geomorfologickým pokračováním Šumavy. Na území Českého lesa byla v roce 2005 zřízena CHKO Český les, dále je zde několik menších chráněných území.

Po stopách Karla IV. na Zlaté cestě

Po stopách Karla IV. na Zlaté cestě

Z Tachova do Německa můžou turisté vyrazit přímo po trase, kterou jezdil Karel IV. Jedná se o tzv. Zlatou cestu, která je osázená prvními milníky, věnovanými sv. Vojtěchovi, Janu Lucemburskému, Karlu IV. a Janu Husovi.

Tachov – brána Českého lesa

Tachov – brána Českého lesa

Branou Českého lesa je označováno město Tachov v Plzeňském kraji nedaleko hranic s Německem, které dodnes obklopují hradby ze 14. století. Tachovské památky lákají na prohlídku jak v letní turistické sezóně, tak v průběhu celého roku.