Úvod > Aktuality > Proč jsou včely tak důležité a proč je třeba je chránit? To vám představí unikátní interaktivní výstava na žďárském zámku

Proč jsou včely tak důležité a proč je třeba je chránit? To vám představí unikátní interaktivní výstava na žďárském zámku

Vydáno 14. února 2020 Kultura
O důležitosti hmyzu, především pak včel se poslední dobou mluví velmi intenzivně. A je to třeba. Jejich důležitost pro přežití lidstva je významná a vy si jej můžete připomenout prostřednictvím interaktivní výstavy pro celou rodinu „Včela – tajuplný výlet za sluncem“, která bude probíhá až do 13. dubna na zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Od včel se můžeme mnoho naučit

Výstava vás vtáhne do děje hned u vchodu. Tam se „stanete“ právě včelkou a začnete žít dle pravidel úlu. Ocitnete se v medem provoněném úlu, kde si vyzkoušíte, jakou práci vykonávají včelky dělnice i trubci, budete zabezpečovat potravu pro královnu a když se vám to podaří, dostanete se až do chrámu samotné včelí královny.

 

Interaktivní výstava, která dovoluje vše osahat, poslechnout si i očichat

Zajímavý děj, krásné dřevěné kulisy, vizuální i zvukové efekty, spousta her, informací i zábavy, to vše vás v rámci této výstavy, která byla zapůjčena z písecké Sladovny, čeká. Okusíte, jak to v úlu voní, co vše v něm můžete slyšet. Všeho se budete moci také dotknout a zkusit na vlastní kůži. Dokonale se tak během výstavy, která bude na zámku probíhat od 22. října až do 13. dubna příštího roku, budete moci vy i vaše děti seznámit s chodem života a společenskou strukturou tohoto neuvěřitelně zajímavého, pracovitého a inteligentního hmyzu

Zelená hora - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Zelená hora - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je národní kulturní památka zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Byl postaven na začátku 20. let 18. století a je nepochybně nejosobitějším dílem J. B. Santiniho Aichla.

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučnou stezku kolem Zelené hory u Žďáru nad Sázavou tvoří dva okruhy, které jsou vybaveny odpočinkovými místy s příslušným mobiliářem, vyhlídkovými místy a informačními tabulemi.

Zámek Žďár nad Sázavou

Zámek Žďár nad Sázavou

Nechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina?

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Galerie Kinských na žďárském zámku

Galerie Kinských na žďárském zámku

Rodinná galerie mapující historii rodu Kinských, současných majitelů zámku, v obrazech a dobových fotografiích. Výstava se nachází v prostoru vystavěném geniálním architektem J. B. Santinim.