Úvod > Aktuality > Šumavský Špičák otvírá před Vánoci další sjezdovky
Prírodní i technický sníh vylepšily stav sjezdovek na Špicáku
"> Prírodní i technický sníh vylepšily stav sjezdovek na Špicáku "> Špicák má všechny profily tratí - od nejprudší sjezdovky v Cesku "> Na sjezdovkách, kde se v soucasnosti lyžuje, leží mezi 10 – 35 cm technického i prírodního snehu
Zimní sporty

Šumavský Špičák otvírá před Vánoci další sjezdovky

  • Vydáno20. prosince 2018
Lyžařský areál Ski&Bike Špičák otevřel v tomto týdnu pro veřejnost další sjezdovky. Od středy 18.12. se mimo hořejší část Slalomové (č.3) s přejezdem na dvojku U Zalomeného lyžuje už i na rodinné Spodní Šanci, kde je k dispozici také další vlek (kotva). Otevřeno je též dětské hřiště s pohyblivým kobercem v prostoru u lanovky (plus krátká 150 metrová sjezdovka s vlekem od nového parkoviště na Spodní Šanci). Na těchto upravených tratích leží vrstva 30 – 50 cm technického sněhu v kombinaci s napadaným přírodním.
Ski areál Špičák Každou středu, pátek a sobotu už ve Ski areálu Špičák startuje večerní lyžování od 18,30 do 21,00 hodin na osvětlené Spodní Šanci.

Na sjezdovkách aktuálně leží od 30 do 50 cm sněhu. Areál nabízí 8,5 kilometrů sjezdovek, 88 % je zasněžováno technickým sněhem. Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (2400 osob/hodina, délka 1272 m) a 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 7550 osob/hodina. Pro běžkaře vlastní okruh a desítky kilometrů upravovaných tratí v okolí. V týdnu se lyžuje  absolutně bez front.

Sjezdovky na ŠpičákuStředisko bude na Štědrý den v pondělí 24.12. v provozu jen od 8:30 do 12,:0 hodin. Od 25.12 (po oba svátky vánoční) opět od 8:30 do 16:00 hodin, stejně jako každý jiný den.

Největší lyžařský areál české Šumavy Ski&Bike Špičák v Železné Rudě nabízí v letošní zimní sezoně premiérově lyžování všem skupinám lyžařů a snowboardistů. K dispozici má všechny profily tratí – od nejprudší sjezdovky v Česku "Šance", přes několik rozmanitých sportovní tratí až po příjemné a pohodové svezení, snowpark, samostatný dětský areál a hřiště. Celkem se jedná o 8,5 km sjezdovek s přepravní kapacitou vleků 7550 lyžařů za hodinu. Najdete tady i nejprudší sjezdovku v ČR – Šance, její nejstrmější část má maximální sklon 45°.
Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder v Železné Rudě

Lyžařský areál Nad nádražím – Belveder se nachází v západní části Šumavy v horském městě Železná Ruda. V roce 2015 opět došlo k propojení obou areálů a vznikla ojedinělá možnost a to je lyžování přes kopec na jeden skipas.Toto propojení nabízí 5 lyžařských vleků a 7 sjezdových tratí.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Skialpinistické trasy na Šumavě – alpský zážitek v Česku

Skialpinistické trasy na Šumavě – alpský zážitek v Česku

V zimní sezóně můžete na Špičáku a blízkém okolí vyrazit na skitouringové trasy. Tyto trasy navrhla a vytyčila horská služba. V současné době je na Železnorudsku vytyčeno celkem 7 tras různých délek a obtížností.

Šumavská magistrála – bílou stopou Šumavou

Šumavská magistrála – bílou stopou Šumavou

Lyžařská Šumavská magistrála protíná napříč celou Šumavu. Propojuje Šumavu od Železné Rudy až k Lipnu a vede nejznámějšími a nejkrásnějšími kouty Šumavy. Celkem lze po ní pohodlně ujet až 140 km.

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.