Úvod > Aktuality > Přijďte si vyzkoušet den naslepo na výstavu Tutanchamon
Prijdte si vyzkoušet den naslepo na výstavu Tutanchamon
"> Prijdte si vyzkoušet den naslepo na výstavu Tutanchamon "> Krome prohlídky výstavy s pomoci audiopruvodce, bude k dispozici 15 artefaktu, které si budou moci nevidomí osahat "> Výstava Tutanchamon – jeho hrobka a poklady predstavuje prvotrídní ukázku nové formy výuky historie hrou a zážitkem "> Svetove unikátní reprodukce hrobky v reálné velikosti s více než 1000 replikami umožnuje návštevníkum zakusit zlatý vek faraonu
Kultura

Přijďte si vyzkoušet den naslepo na výstavu Tutanchamon

  • Vydáno25. července 2013
Organizátoři výstavy Tutanchamon jeho hrob a poklady připravili pro zrakově postižené milovníky Egypta speciální akci. Ve čtvrtek 1. srpna budou mít jedinečnou možnost seznámit se se starověkými artefakty hmatem.
TutanchamonKromě prohlídky výstavy s pomoci audioprůvodce, bude k dispozici 15 artefaktů, které si budou moci nevidomí osahat a poznat tak to, co je běžně možné zkoumat pouze zrakem. V tento den je nevidomým umožněn také vstup s asistenčními psy. K dispozici jsou vstupenky každou půl hodinu. Cena vstupenky je 300 Kč a zahrnuje i doprovod nevidomého zdarma. V tento den mají povolený vstup i asistenční psi nevidomých.

Výstava Tutanchamon – jeho hrobka a poklady představuje prvotřídní ukázku nové formy výuky historie hrou a zážitkem. Vznikla za podpory známých egyptologů Dr. Wolfganga Wettengela a Dr. Martina von Falcka. Světově unikátní reprodukce hrobky v reálné velikosti s více než 1000 replikami umožňuje návštěvníkům zakusit zlatý věk faraonů uprostřed reality dneška. Historické pozadí krátkého života a tajuplná smrt Dětského krále jsou tak návštěvníkům zprostředkovány „z první ruky“.

Tutanchamon – jeho hrob a poklady v Brně

26.4.
31.12.
Tutanchamon – jeho hrob a poklady v Brně

Výstava svým návštěvníkům přibližuje historicky jedinečnou událost – objevení hrobky faraona Tutanchamona, k němuž došlo v roce 1922 v egyptském Údolí králů. Koná se na Výstavišti Brno v pavilonu C.