Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Tutanchamon – jeho hrob a poklady v Brně
Výstavy

Tutanchamon – jeho hrob a poklady v Brně

Výstava svým návštěvníkům přibližuje historicky jedinečnou událost – objevení hrobky faraona Tutanchamona, k němuž došlo v roce 1922 v egyptském Údolí králů. Koná se na Výstavišti Brno v pavilonu C.
Velkolepou výstavu "Tutanchamon – jeho hrobka a poklady" si prohlédnete na brněnském Výstavišti, v pavilonu C. Zájemcům nabízí dokonalý pohled do historie starověkého Egypta.

Vydáte se na fascinující cestu za faraonem Tutanchamonem. Projdete si jeho pohřební komory a objevíte zlaté poklady přesně tak, jak byly odhaleny v roce 1922 Howardem Carterem. Přesně 100 let po senzačním objevu Tutanchamonovy hrobky, který nadchl celý svět, představuje tato výstava jedinečným způsobem příběh mladičkého faraona. Na ploše větší než 2 000 m² na vás bude čekat více než tisíc exponátů, grafik a videí. Připraven je také zvukový průvodce výstavou, který je zpracován v češtině, a to ve verzi pro dospělé i dětské návštěvníky.

Na výstavě je asi tisícovka exponátů, včetně repliky posmrtné masky Tutanchamona, pozlaceného sarkofágu, sošek či šperků. Na jejich výrobu a řemeslné zpracování dohlíželi egyptologové.
 

Kdo vlastně byl Tutanchamon?

Tutanchamon nastoupil na trůn v roce 1332 př.n.l. ve věku 9 let jako jeden z posledních králů 18. dynastie. Jeho otcem byl kacířský král Achnaton, jméno jeho matky je dodnes neznámé. Podle posledních studií trpěl mladý král vážnými nemocemi. Nejvýznamnějším úspěchem jeho vlády bylo odmítnutí radikálních náboženských reforem jeho otce, které destabilizovaly zemi. Jeho smrt je dodnes záhadou. Tutanchamon zemřel po devíti letech na trůně, pravděpodobně na infekci způsobenou otevřeným zraněním kolena. Když Howard Carter v roce 1922 poprvé nahlédl do Tutanchamonovy hrobky vykřikl: "Vidím úžasné věci!" Stejný objevitelský úžas prožijí i návštěvníci výstavy.

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Od 9. do 18. prosince se na brněnském výstavišti konají tradiční Vánoční trhy, které jsou skutečným rájem pro nákup vánočních dárků. Návštěvníci si jistě vyberou ve vánočně vyzdobených pavilonech z pestré nabídky od více než 400 prodejců z celé republiky i ze zahraničí.
Brno, Jihomoravský kraj

Šťastné a voskové ve Vida!

Vosk a svíčky k Vánocům prostě patří.
Brno, Jihomoravský kraj

Tady bydlí Akčňákovi – superhravá výstava ve Vida

Vítejte v domě rodiny Akčňákových! Na první pohled vypadá obyčejně, ale v každé místnosti si užijete spoustu zábavy.
Brno, Jihomoravský kraj

Pohádkové Vánoce s betlémy v Letohrádku Mitrovských

Tradiční vánoční výstava tentokrát ve spolupráci s ilustrátorkou dětských knih Veronikou Balcarovou. Pohádkovou tematiku doplňuje sbírka betlémů Jana Marouška.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

BVV – Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.
Brno, Jihomoravský kraj

Bauerův zámeček v Brně

Zámeček je nejstarší stavbou na brněnském výstavišti. Byl postaven na začátku 19. století. Interiéry upravoval na začátku 20. století architekt Adolf Loos. Zámek je veřejnosti přístupný pouze omezeně.
Brno, Jihomoravský kraj

Enter Club Brno

Nově otevřený multižánrový hudební klub který se svojí kapacitou až 700 návštěvníků patří mezi jedny z největších v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! science centrum bude mít novou stálou venkovní expozici.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Prominent – skvělá gastronomie v Brně

Restaurace Prominent nabízí spojení jedinečného místa pro setkání s přáteli či obchodními partnery a zajímavé kulinářské zážitky. Netradiční zpracování tradičních surovin vychází z tradice české a moravské kuchyně.
Brno, Jihomoravský kraj

Prominent restaurant&terrace – potěší všechny vaše smysly

Kulinářským zážitkem a zdvořilou obsluhou je restaurace Prominent příslibem nezapomenutelného večera.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Voro Brno

OREA Hotel Voro Brno je situovaný v těsné blízkosti brněnského výstaviště, má bezbariérový přístup a zaparkovat můžete na hotelovém parkovišti. Hotel nabízí několik salonků pro konání rodinných oslav či firemních akcích menšího rozsahu.
Brno, Jihomoravský kraj

Congress Hotel Brno

Tento příjemný hotel disponuje největším kongresovým centrem v regionu s nejmodernějším technickým vybavením a vysokou variabilitou. OREA Congress Hotel Brno****, který sousedí s BVV Brno, je bezbariérový a zaparkovat u něj můžete na jednom z hotelových parkovišť.
Brno, Jihomoravský kraj