Úvod > Kalendář akcí > Tutanchamon – jeho hrob a poklady v Brně
Tutanchamon – jeho hrob a poklady v Brně
"> "> "> ">
26.4.
30.9.
Přidat foto
Výstavy

Tutanchamon – jeho hrob a poklady v Brně

Výstava svým návštěvníkům přibližuje historicky jedinečnou událost – objevení hrobky faraona Tutanchamona, k němuž došlo v roce 1922 v egyptském Údolí králů. Koná se na Výstavišti Brno v pavilonu C.
Velkolepá výstava "Tutanchamon – jeho hrobka a poklady" si prohlédnete na brněnském Výstavišti, v pavilonu C. Zájemcům nabídne dokonalý pohled do historie starověkého Egypta.

Vydáte se na fascinující cestu za faraonem Tutanchamonem. Projdete si jeho pohřební komory a objevíte zlaté poklady přesně tak, jak byly odhaleny v roce 1922 Howardem Carterem. Přesně 100 let po senzačním objevu Tutanchamonovy hrobky, který nadchl celý svět, představuje tato výstava jedinečným způsobem příběh mladičkého faraona. Na ploše větší než 2 000 m² na vás bude čekat více než tisíc exponátů, grafik a videí. Připraven je také zvukový průvodce výstavou, který je zpracován v češtině, a to ve verzi pro dospělé i dětské návštěvníky.

Na výstavě je asi tisícovka exponátů, včetně repliky posmrtné masky Tutanchamona, pozlaceného sarkofágu, sošek či šperků. Na jejich výrobu a řemeslné zpracování dohlíželi egyptologové.
 

Kdo vlastně byl Tutanchamon?

Tutanchamon nastoupil na trůn v roce 1332 př.n.l. ve věku 9 let jako jeden z posledních králů 18. dynastie. Jeho otcem byl kacířský král Achnaton, jméno jeho matky je dodnes neznámé. Podle posledních studií trpěl mladý král vážnými nemocemi. Nejvýznamnějším úspěchem jeho vlády bylo odmítnutí radikálních náboženských reforem jeho otce, které destabilizovaly zemi. Jeho smrt je dodnes záhadou. Tutanchamon zemřel po devíti letech na trůně, pravděpodobně na infekci způsobenou otevřeným zraněním kolena. Když Howard Carter v roce 1922 poprvé nahlédl do Tutanchamonovy hrobky vykřikl: "Vidím úžasné věci!" Stejný objevitelský úžas prožijí i návštěvníci výstavy.

Provozovatel

Výstaviště Brno

Křížkovského
Pavilon C
603 00 Brno
WWW:
https://www.tut-b...
GPS:
49,186471 16,580755
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí