Úvod > Aktuality > Přijďte si pohrát s „retrostavebnicemi“ do Nové budovy Národního muzea!
Kultura

Přijďte si pohrát s „retrostavebnicemi“ do Nové budovy Národního muzea!

  • Vydáno29. července 2016
Národní muzeum připravilo pro rodiny s dětmi na sobotu 30. července 2016 doprovodný program k právě probíhající výstavě Retro v Nové budově Národního muzea. Tentokrát je pro návštěvníky přichystán den plný stavění a skládání z dílků stavebnic, řešení hlavolamů a soutěžení o ceny.

Užijte si Retroden se stavebnicí

Retro stavebniceRetroden se stavebnicí je otevřený všem, kteří si chtějí připomenout hry svého dětství a seznámit s nimi i svoje děti či vnoučata. Každý si někdy hrál se stavebnicí, ať s jednoduchými dřevěnými kostkami nebo složitými mechanickými stavebnicemi. Stavebnice vždy skvěle zabaví a na výstavě Retro v Nové budově Národního muzea lze zjistit, že to platilo již od počátku minulého století. Z této doby dokonce pocházejí některé stavebnice, se kterými si dodnes hrají děti a někdy i dospělí.

Retroden se stavebnicí vybídne návštěvníky k zapojení fantazie při tvorbě z dílků stavebnic Merkur, Seva, Alfa, Roto či k řešení hlavolamů firmy Tofa. Připraveny jsou malé soutěže pro jednotlivce i celodenní soutěž pro rodiny o originální stavbu. Soutěžit se bude o ceny od firem Igráček, Vista či Kovap.

Akce se koná v sobotu 30. července 2016 od 11.00 do 17.00 hod. v Nové budově Národního muzea (Vinohradská 1, 110 00 Praha 1). Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea, tj. 160 Kč pro dospělého, 110 Kč pro děti a rodina zaplatí 270 Kč.
 

Na co se těšit v programu

Rubikova kostkaSoutěž o nejkreativnější výtvor
Celodenní soutěž o nejkreativnější výtvor proběhne od 11 do 17.00 hod. Čtyři druhy "retrostavebnic" nabízí nekonečně mnoho možností k tvorbě, které jsou omezené snad jen fantazií stavitele. Zúčastněte se celodenní soutěže pro celou rodinu o ceny v kategorii o nejzajímavější výtvor ze stavebnic Merkur, Seva, Alfa nebo Roto.

Lámejte si hlavy s hlavolamy
Kdo odhalí nejrychleji tajemství hlavolamu a dostane se na stupně vítězů? Pojďte si vyzkoušet své dovednosti s hlavolamy od firmy Tofa.

Postav, vyrob, slož…
Postavte nejvyšší věž z dřevěných kostek nebo stavebnice Seva, objevujte fyzikální zákony pomocí stavebnice Merkur, složte nejzajímavější zvíře ze stavebnice Alfa nebo dopravní prostředek ze stavebnice Roto. Nenechte si ujít zábavu pro malé i velké.
Nová budova Národního muzea

Nová budova Národního muzea

Nová budova Národního muzea tvoří výrazný architektonický kontrast k Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí, s níž byla trvale spojena podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu. Najdete zde expozice dějin 20. století a Dětské muzeum.

Další aktuality

Niche Tourism: jaké oblíbené téma mají vaše cesty?

Výraz Niche Tourism asi neznáte, ale mnozí z vás jej přesto už dávno provozují. Jednoduše řečeno jde o všechny netradiční formy cestování, jejichž popularita stále roste. I na Kudy z nudy vás lákáme na cestování, při kterém zažijete něco navíc.
Praha | Životní styl

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (27.4. – 28.4.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Bitva Libušín 2024 – pocta Janu Žižkovi, Automobilové klenoty na golfovém hřišti v Hostivaři, Zahájení sezony Muzea ČD v Lužné u Rakovníka, Zahájení sezony v Centru řemesel a zahrad Botanicus v Ostré, Festival ABC – zábava pro všechny děti od 2 do 99 let. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
Praha | Zážitky

10 tipů, kam za sochami Davida Černého

David Černý je jednou z nejvýraznějších postav české výtvarné scény. Do povědomí veřejnosti jej dostalo hlavně přetření smíchovského tanku na růžovo, kůň v Lucerně, miminka na Žižkovské věži, nebo Entropa během českého předsednictví EU v roce 2009. Naposledy vzbudily emoce informace o nových sochách motýlů, které budou na budově opravovaného Máje v centru Prahy. Než se tak stane, tak se podívejte na tipy portálu Kudy z nudy, kam za sochami Černého můžete vyrazit.
Praha | Kultura

Oslavte Den Evropy a 20 let od vstupu České republiky do EU

Oslavy Dne Evropy se konají druhý květnový týden na veřejných prostranstvích evropských měst každý rok. Evropská unie oslavuje 9. května vyhlášení Schumanovy deklarace v roce 1950 a úspěchy, kterých dosáhla. Česká republika si letos připomíná dvacet let od vstupu do Evropské unie. Zároveň brzy nastanou evropské volby a Evropský parlament zve na zajímavé akce po celé Evropě. Kudy u nudy vás zve na pár vybraných akcí v Praze, Jihlavě, Trojmezí nebo Hradci Králové.
Praha | Kultura

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Praha

Poznejte opomíjené krásy Prahy! Ve městě najdete vedle celosvětově proslulých historických památek řadu dalších zajímavých míst. Prohlédněte si Rothmayerovu a Bílkovu vilu, Galerii Josefa Sudka nebo vilu nebo Hvězdárnu Ďáblice. Projděte se Starým městem a objevte Clam-Gallasův palác, který patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám Prahy a České republiky. Vezměte děti na nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v Evropě na Letné, prohlédněte si Národní památník na Vítkově s jezdeckou sochou Jana Žižky a fantastickým výhledem, anebo Prahu takovou, jaká byla v době panování Karla IV. v zajímavé expozici v domě U Zlatého prstenu.
Praha | Životní styl

Staroměstská a Malostranská mostecká věž: brány Karlova mostu, které se pletou i Pražanům

Nabízejí krásný výhled, spoustu zajímavých informací o historii Prahy a také nejedno středověké tajemství. Mostecké brány Karlova mostu sloužily jako strážkyně Starého Města a Malé Strany. Obě se mohly uzavřít a nepovolaným osobám tak znemožnit přístup do nebo odchod z Karlova mostu. Pozvánku na návštěvu obou věží a další zajímavosti o nich vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Památky

Zlatý kuchař: Králem české gastronomie se stal Jan Knedla!

V anketě Zlatý kuchař vyhlašované Gastro&Hotel profi revue získali nejlepší kuchaři České republiky „kuchařského Oskara“ za rok 2023. Vítězem v osmém ročníku ankety Zlatý kuchař je Jan Knedla z restaurace Papilio ve Vysokém Újezdě. Na druhém místě se umístil vítěz loňského ročníku Marek Fichtner z pražské restaurace Červený jelen. Třetí je Jan Punčochář, který provozuje restauraci U Matěje na pražské Hanspaulce. Do síně slávy za celoživotní přínos české gastronomii vstoupil mezinárodně oceňovaný Vladislav Stuparič
Praha | Gurmánská turistika

100 let od úmrtí Franze Kafky: Hlavní město Praha nabídne pestrý kulturní program po celý rok 2024

Nejen pro Pražany připravilo Hlavní město Praha a Ministerstvo kultury program Rok Franze Kafky zahrnující řadu zajímavých akcí a projektů s kafkovskou tematikou. Kromě toho se v ulicích Prahy můžete setkat se speciálně nazdobenou tramvají s motivy Kafkova života. Ta bude brázdit pražské ulice po celý rok. K výročí byly spuštěny také dva weby, kde zájemci najdou veškeré informace o slavném spisovateli, připravované eventy, ale též ikonická místa v Praze a vycházky s průvodci po místech Kafkova mládí a dalších let jeho života. Pokud byste se chtěli sami vypravit do míst, která Franze Kafku připomínají, určitě se vám budou hodit kafkovské tipy, které pro vás připravil portál Kudy z nudy.
Praha | Kultura