Úvod > Aktuality > Přijďte si pohrát s „retrostavebnicemi“ do Nové budovy Národního muzea!
Přijďte si pohrát s „retrostavebnicemi“ do Nové budovy Národního muzea!
">
Kultura

Přijďte si pohrát s „retrostavebnicemi“ do Nové budovy Národního muzea!

  • Vydáno29. července 2016
Národní muzeum připravilo pro rodiny s dětmi na sobotu 30. července 2016 doprovodný program k právě probíhající výstavě Retro v Nové budově Národního muzea. Tentokrát je pro návštěvníky přichystán den plný stavění a skládání z dílků stavebnic, řešení hlavolamů a soutěžení o ceny.

Užijte si Retroden se stavebnicí

Retro stavebniceRetroden se stavebnicí je otevřený všem, kteří si chtějí připomenout hry svého dětství a seznámit s nimi i svoje děti či vnoučata. Každý si někdy hrál se stavebnicí, ať s jednoduchými dřevěnými kostkami nebo složitými mechanickými stavebnicemi. Stavebnice vždy skvěle zabaví a na výstavě Retro v Nové budově Národního muzea lze zjistit, že to platilo již od počátku minulého století. Z této doby dokonce pocházejí některé stavebnice, se kterými si dodnes hrají děti a někdy i dospělí.

Retroden se stavebnicí vybídne návštěvníky k zapojení fantazie při tvorbě z dílků stavebnic Merkur, Seva, Alfa, Roto či k řešení hlavolamů firmy Tofa. Připraveny jsou malé soutěže pro jednotlivce i celodenní soutěž pro rodiny o originální stavbu. Soutěžit se bude o ceny od firem Igráček, Vista či Kovap.

Akce se koná v sobotu 30. července 2016 od 11.00 do 17.00 hod. v Nové budově Národního muzea (Vinohradská 1, 110 00 Praha 1). Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea, tj. 160 Kč pro dospělého, 110 Kč pro děti a rodina zaplatí 270 Kč.
 

Na co se těšit v programu

Rubikova kostkaSoutěž o nejkreativnější výtvor
Celodenní soutěž o nejkreativnější výtvor proběhne od 11 do 17.00 hod. Čtyři druhy "retrostavebnic" nabízí nekonečně mnoho možností k tvorbě, které jsou omezené snad jen fantazií stavitele. Zúčastněte se celodenní soutěže pro celou rodinu o ceny v kategorii o nejzajímavější výtvor ze stavebnic Merkur, Seva, Alfa nebo Roto.

Lámejte si hlavy s hlavolamy
Kdo odhalí nejrychleji tajemství hlavolamu a dostane se na stupně vítězů? Pojďte si vyzkoušet své dovednosti s hlavolamy od firmy Tofa.

Postav, vyrob, slož…
Postavte nejvyšší věž z dřevěných kostek nebo stavebnice Seva, objevujte fyzikální zákony pomocí stavebnice Merkur, složte nejzajímavější zvíře ze stavebnice Alfa nebo dopravní prostředek ze stavebnice Roto. Nenechte si ujít zábavu pro malé i velké.
Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea tvoří výrazný architektonický kontrast k Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí, s níž byla trvale spojena podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu v listopadu 2019.