Úvod > Aktuality > DinoPark Vyškov se o víkendu otevře a představí nové dinosaury
Zážitky

DinoPark Vyškov se o víkendu otevře a představí nové dinosaury

  • Vydáno5. dubna 2019
DinoPark Vyškov letos zve milovníky pravěkých ještěrů na nové přírůstky v podobě dinosauřích mláďat i 30metrového Argentinosaura. Jedná se o největší robotický model, který se kdy v DinoParku zabydlel. I letos platí to, že vstupenka do DinoParku platí i ve vyškovské zoo a naopak.
Dinopark VyškovDinopark Vyškov otevírá své brány návštěvníkům o víkendu 6.  a 7. dubna, a otevřeno tu v dubnu  bude pak každý víkend. Od května je pak otevřeno denně. Nepřehlédnutelným nováčkem letošní sezóny je 30metrový Argentinosaurus. Je to největší robotický model, který se kdy v DinoParku zabydlel. Letošní rok je také plný mláďat. Sezóna mláďat vás přesvědčí o tom, že dinosauří drobečci jsou krásná a roztomilá mláďátka. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři, rodinka Triceratopsů a další drobotina.

Dinopark VyškovDinoPark nejsou jen modely dinosaurů v životních velikostech, ale také množství atrakcí pro děti všech věkových kategorií. Vyzkoušet rozhodně musíte visutou lanovou dráhu DinoBike – unikátní výpravu nad hlavami dinosaurů. Díky této nové atrakci máte možnost zhlédnout na DinoPark z ptačí perspektivy, a to doslova! Projížďka nad hlavami dinosaurů ve výšce až 11 m bude nezapomenutelným zážitkem pro každého odvážlivce. Speciálně zkonstruovaná visutá dráha v korunách stromů má délku 312 metrů a může se na ní současně pohybovat až deset kol poháněných vlastní silou.

Unikátní 4D Kino je součástí každého DinoParku. Jedná se o technicky náročné zařízení, které dokáže promítat 2 obrazy současně, čímž vzniká dojem plastičnosti obrazu. Návštěvník prostřednictvím zapůjčených 3D polarizačních brýlí dokáže film vnímat plasticky s iluzí trojrozměrné projekce. Ve 4D Kině se bude promítat nový film Fino Dino & Dina Mina – Poprvé v DinoParku. Vstup do 4D Kina je již zahrnut ve vstupence.
 

Se vstupenkou od dinosaurů za zvířátky v zoo

ZooPark VyškovVstupenka do DinoParku obsahuje v sobě i vstup do vyškovské Zoo. Zde si prohlédnete domácí chovy různých zvířat jak domácích, tak i exotických. Celkem je zde 456 zvířat ve 133 druzích. Největším lákadlem je Babiččin statek, kde se projdete přímo mezi zvířaty, která si děti mohou i pohladit.

Do DinoParku vás ze zoo převe DinoExpres – zvláštní autobusový vlak. V DinoParku pak můžete zůstat jak dlouho chcete a pak jednoduše nasednout do „DinoExpresu“ a nechat se odvézt zpět. Přímo v prostoru DinoParku není vstup pro veřejnost ani parkoviště, je tedy nutné jít přes Zoo Park.

DinoPark Vyškov je otevřen od 9 do 18 hodin, vstupné pro dospělé stojí 200 korun, pro děti od 3 let do 15 let je vstupné za 140 Kč.
Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa

Zoopark Vyškov – setkání s domácími zvířaty celého světa

Velkou atrakcí zooparku je "Dvoreček naší babičky" – imitace selského dvora s možností kontaktu návštěvníků se zvířaty. V zoo naleznete jedinečné expozice slepic, králíků a koček sibiřských, které neuvidíte v žádné jiné zoo. Unikátní je také chov skotu cachena, osla poitouského a malp plačtivých.

Další aktuality

V Lednici se o víkendu otevře zámek a zámecký skleník

Od soboty 4. února se na sezonu 2023 opět otevírá zámek Lednice a zámecký skleník. Můžete přijít na zimní prohlídky prvního okruhu anebo se pokochat pohledem na ojedinělou kolekci exotických rostlin, z nichž některé rozkvétají právě teď. Zámek se skleníkem bude přístupný v únoru a březnu vždy o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Památky

V pátek se ve Valticích znovu otevře Salon vín

Salon vín České republiky ve Valticích představí už v pátek 3. února široké veřejnosti sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2023. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín bude až do poloviny prosince letošního roku prezentována tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Nejlepším vinařstvím roku 2022 je vinařství Jindřich Kadrnka!

Absolutním vítězem 13. ročníku prestižní oborové soutěže Vinozoom vinařství roku, oficiálně tedy i nejlepším vinařstvím loňského roku se stalo vinařství Jindřich Kadrnka, které zároveň zvítězilo v kategorii malé vinařství. V kategorii střední vinařství uspělo Thaya vinařství a v kategorii velké vinařství Bohemia Sekt.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 28. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika