Úvod > Aktuality > Překvapení na hradě Pecka vás čeká v podobě šermířských vystoupení
Překvapení na hradě Pecka vás čeká v podobě šermířských vystoupení
"> ">
Památky

Překvapení na hradě Pecka vás čeká v podobě šermířských vystoupení

  • Vydáno6. července 2019
Hrad Pecka je jediným hradním interiérově zpřístupněným objektem v celém regionu středního Podkrkonoší a Krkonoš. Láká nejen krásnou okolní krajinou s jedinečnými výhledy na Krkonoše, ale také zaměřením prohlídek výhradně na svou vlastní, autentickou historii. Kromě původního prohlídkového okruhu, v rámci kterého se více dozvíte o dějinách hradu a městečka, o životě a díle nejznámějšího majitele Pecky, cestovatele, spisovatele a hudebního skladatele Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic nebo nahlédnete do černé kuchyně, můžete také navštívit zrekonstruované sklepení.
RytířiOd soboty 6. července 2019 můžete být svědky šermířských vystoupení skupiny Sinister na hradě Pecka. Ohňové show a šermířské souboje inspirované atmosférou Orientu, románské doby, gotiky, renesance i běsněním třicetileté války se konají na nádvoří hradu až do následující soboty 13. července. Vystoupení každý den kromě pondělí vždy v 11:00, 14:00 a 16:00 hodin. Vstupné na program je dobrovolné.

 Zkrátka nepřijdou ani děti, pro které je v každé místnosti hradní trasy pro zpestření trasy připravena hra.

Původně gotický hrad z přelomu 13. a 14. století byl později přestavěn na renesanční zámek. V roce 1830 však vyhořel a zchátral. Po celé 20. století zde probíhaly opravy, díky nimž je nyní – ve dvou prohlídkových trasách – zpřístupněn celý západní palác a rozsáhlé sklepení.

Nejznámějším majitelem Pecky byl cestovatel, spisovatel a hudební skladatel Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. Pecku ale vlastnily i jiné významné osobnosti, například páni z Rožmitálu (švagři Jiřího z Poděbrad), nejvyšší písař království českého Mikuláš Hořický z Hořic (zač. 16. stol.), po Harantově smrti pak krátce i Albrecht z Valdštejna.

V současné době hrad nabízí dvě prohlídkové trasy, je dějištěm kulturních i společenských akcí včetně pravidelných výstav moderního umění.
Hrad Pecka – perla Podkrkonoší

Hrad Pecka – perla Podkrkonoší

Přijďte si prohlédnout perlu Podkrkonoší ležící uprostřed tohoto nádherného kraje, hrad se zajímavým názvem Pecka. Z hradní vyhlídky si tak můžete v plné kráse prohlédnout centrální masív Krkonoš se Sněžkou a Černou horou či nejvyšší bod regionu, vrch Zvičina (671 m n.m.).