Úvod > Aktuality > Pražský motoráček opět vyjíždí na Pražský Semmering
Pražský motoráček opět vyjíždí na Pražský Semmering
">
Památky

Pražský motoráček opět vyjíždí na Pražský Semmering

  • Vydáno4. května 2014
Úspěch Pražského motoráčku, který jezdí z hlavního nádraží do Řep, se bude určitě letos opakovat. Pražané si tuto romantickou jízdu totiž oblíbili jako výletní trasu. Pražský motoráček jezdí každou sobotu a neděli od 26. dubna 2014 a dále ve státní svátky 5. 7., 6. 7. a 28. 9. 2014 (pozor, nejede 1. 5. a 8. 5. 2014).
Historický vůz jezdí po bezesporu nejkrásnější železniční trati na území Prahy. Jízda motoráčkem trvá 30 minut. Vlak zastavuje ve stanicích Praha-Smíchov severní nást. – Praha-Žvahov – Praha-Jinonice – Praha-Cibulka – Praha-Stodůlky a Praha-Řepy. Tam lze jízdu skončit a doběhnout na nedalekou tramvajovou smyčku a svézt se do centra anebo jet zase zpět.

Po dohodě s obsluhou vlaku je možné vzít s sebou i kolo. Je to nutné kvůli omezené kapacitě. Jízdní kolo je možné přepravit, máte-li jízdenky PID, bez poplatku.

Ve spojích Pražského motoráčku platí jízdní doklady PID (Pražské integrované dopravy). To znamená, že cestující s platným časovým kuponem pro pásma P a 0 (pražská tramvajenka) mohou cestovat bez nutnosti nákupu další jízdenky. Cestující mohou použít také jízdní doklady PID pro jednotlivou jízdu.
Pražský motoráček – historickým motoráčkem pražským semmeringem

Pražský motoráček – historickým motoráčkem pražským semmeringem

Pražský motoráček jezdí celoročně každou sobotu, neděli a ve státní svátky po tzv. Pražském semmeringu, po trati číslo 122 ze stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Zličín a zpět.